Авто

Електромобілі – серйозна проблема для супермаркетів і заправок

За словами експертів, зростання кількості електромобілів стає проблемою не тільки для автовиробників, але і для автозаправних станцій, супермаркетів і торгових центрів, які змушені адаптуватися, оскільки все більше і більше електромобілів виїжджає на дорогу.

«Я маю справу з магазинами та заправками протягом 20 років, і я вам скажу, що три роки тому у них не було ніякого інтересу до зарядок для електричних транспортних засобів», – сказав Джон Айхбергер, виконавчий директор Інституту палива.

Електромобілі та рітейл

«Вони думали, що це найбільша загроза для їх бізнес-моделі», – додав Айхбергер, який виступав на дискусії в автосалоні Лос-Анджелеса. «Але тепер вони розуміють, що є їх клієнтами».

Одна з основних проблем для традиційних автозаправних станцій – це мінімум 20-30 хвилин, які потрібні для зарядки електромобіля, а не три з половиною хвилини, які зазвичай клієнти витрачають сьогодні, заправляючи свої автомобілі бензином.

Айхбергер зазначив, що цей час охоплює швидке відвідування туалету, купівля кави або закусок при заповненні бака.

Він сказав, що, хоча більшість людей сьогодні заряджають свої електромобілі вдома або на роботі, традиційні автозаправні станції, яких близько 145 000 в США, можуть встановити швидкі електричні зарядні пристрої, щоб задовольнити зростаюче число власників електромобілів.

«Поряд з пропозиціями громадського харчування та безкоштовним Wi-Fi, це може дати можливість розробити бізнес-модель навколо цієї клієнтської бази, яку можна додати в чинний бізнес-режим», – сказав він. «Ми бачимо, що багато з них починають це робити і з’ясовують, що має сенс для їх клієнтів».

З такою ж проблемою стикаються продуктові магазини, які все частіше встановлюють зарядні станції.

«Дані, які я бачу, припускають, що через 20 років понад 30 % автомобілів на дорогах будуть електричними, які вимагають зарядки», – сказав Ед Хадсон, старший директор з корпоративних досліджень в Kroger, однієї з найбільших мереж супермаркетів США.

“Ми збираємося змінити паркування”, – сказав Хадсон. «Як ми збираємося змінити наші конструкції парковок для клієнтів? Куди ми збираємося помістити всі ці зарядні пристрої для електромобілів? Скільки різних компаній намагаються створити власну пропрієтарну систему, таку як Tesla?».
Але висока вартість установки зарядних станцій на стоянках дуже ускладнить ситуацію.

Експерти вважають, що однією з проблем є той факт, що більшість продажів електромобілів у Сполучених Штатах, другому за величиною ринку після Китаю, зосереджені на Західному і Східному узбережжі, де продуктові мережі мають невеликі магазини і де нерухомість коштує дуже дорого.

Те ж саме відноситься і до торгових центрів, які часто повинні дотримуватися суворих правил.

«Існують численні обмеження оренди, які обмежують нашу здатність працювати на визначених об’єктах», – сказав Даніель Сегал, віце-президент з розвитку бізнесу в Simon Property Group, світовому лідерові по володінню торговими центрами.

«Ми не тільки обмежені тим, що робимо з зарядкою електромобілів», – сказав Сігал. «У нас все ще є така річ, як шопінг та будівництво роздрібних магазинів – це ще більше впливає на наше паркування».

За даними Edison Electric Institute, в кінці березня на дорогах США було близько 1,2 мільйона електромобілів, а в 2018 році продажі зросли на 81 відсоток у порівнянні з попереднім роком. Кількість електромобілів в США, за прогнозами, досягне 18,7 мільйона в 2030 році.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button