Технології

Електронний пластир допоміг вилікувати пошкодження серця

Пошкодження серця і порушення його ритму нерідко призводять до смерті. Тепер вчені створили пластир, який може допомогти контролювати серцебиття ій отримувати дані про стан органу в реальному часі

Вчені створили пластир з електронними компонентами, який здатний підтримувати роботу серця після серцевого нападу і різних аритмій.

Kyoseung Sim et al / Nature Electronics

Серцево-судинні захворювання сьогодні обганяють за смертністю інші хвороби. Наприклад, ішемічна хвороба серця забирає життя понад 9 мільйонів осіб в рік, а інсульт – майже 6 мільйонів. Нерідко у людей виникають небезпечні серцеві патології, такі як аритмії, які без належного лікування можуть привести до смерті.

Раніше дослідники вже розробляли імплантовані пластирі або латки, які допомагають серцю скорочуватися в потрібному ритмі. Однак у всіх них був важливий недолік: ці пластирі були занадто жорсткими і утруднювали скорочення серцевого м’яза. Тепер дослідники з університету Х’юстону створили гнучкий м’який пластир, позбавлений цього недоліку.

Вчені взяли за основу свою попередню роботу, в якій вони вбудовували гнучку електроніку в роботизовані руки й еластичну шкіру. Тепер дослідники включили в еластичну тканину датчики, що збирають дані про електрофізіологічну активність, напругу, температуру і серцебиття. Такі датчики розташовані на різних частинах пластиру і збирають інформацію з різних частин органу.

Дослідники успішно протестували пластир на серці свині, тканини якої були пошкоджені. Вчені показали, що пристрій може використовувати для своєї роботи енергію, вироблювану скороченнями серця. Автори також змогли показати, як пластир можна використовувати для лікування аритмій за допомогою електричної стимуляції або теплової абляції – методу відновлення пошкоджених судин за допомогою впливу лазера. Сьогодні для установки такого імплантату необхідно провести досить складну операцію на відкритому серці.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button