Технології

Вчені перетворили відходи з морів в біоматеріал для відновлення кісток

Вчені з Наньянського технологічного університету Сінгапуру (NTU Singapore) розробили новий біоматеріал, виготовлений зі шкіри жаби-бика і риб’ячої луски. Він допомагає у відновленні кісток.

Пористий біоматеріал, що містить ті ж сполуки, які переважають в кістках, працює як будівельний каркас для кісткоутворених клітин. Він прикріплюється до матеріалу і розмножується, що призводить до утворення нової кістки.

В ході лабораторних експериментів сінгапурська команда NTU виявила, що кісткоутворенні клітини, посіяні на біоматеріал, успішно прикріпилися і почали розмножуватися, що є ознакою зростання. Вони також виявили, що ризик того, що біоматеріал викличе запальну реакцію, практично дорівнює нулю.

Матеріал можна використовувати для регенерації кісткової тканини, втраченої в результаті хвороби або травми, наприклад, при дефектах щелепи після травми або онкологічної операції. Він також може сприяти зростанню кісткової тканини навколо хірургічних імплантатів, таких як зубні імплантати.

Дослідницька група оформила патенти на застосування біоматеріалу для загоєння ран і інженерії кісткової тканини. Зараз група проводить подальшу оцінку довгострокової безпеки та ефективності біоматеріалу в якості стоматологічної продукції. Вчені хочуть зробити виробничий ланцюжок повністю безвідходним.

В ході лабораторних експериментів вони виявили, що кількість клітин значно збільшилася. Через тиждень клітини були рівномірно розподілені – це і є показник того, що матеріал може сприяти правильній клітинній діяльності й в кінцевому підсумку призвести до формування тканин.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button