Технології

ШІ перевершив чемпіонів світу в перегонів дронів (фото+відео)

Система штучного інтелекту показала кращий результат в змаганнях зі швидкісного управління дронами. Опис моделі опубліковано в журналі Nature.

Дослідники з Цюріхського університету і компанії Intel розробили автономну систему для управління дронами. У тестових змаганнях безпілотне пристрій під керуванням ШІ пройшло перегонну трасу на 0,5 с швидше, ніж під керуванням трьох чемпіонів світу в цьому виді спорту.

Гонки дронів з видом від першої особи — це спортивне змагання, в якому пілоти керують квадрокоптерами, що рухаються по трасі зі швидкістю, що перевищує 100 км/год. Гонщики працюють віддалено за допомогою гарнітури, підключеної до бортових пристроїв і камер.

Гоночна траса, ворота і пілоти, керуючі дронами. Фото: Elia Kaufmann et al., Nature

Дослідники навчили систему ШІ Swift в модельованому середовищі. Вона вчилася літати методом проб і помилок на основі машинного навчання з підкріпленням. Моделювання допомогло уникнути знищення кількох дронів на ранніх етапах навчання, коли система часто робить помилки.

Після моделювання місяців польотної практики, що відповідає менше часу на настільному ПК. ШІ вступив в змагання з трьома реальними гонщиками: чемпіоном Drone Racing League 2019 року Алексом Вановером, чемпіоном MultiGP Drone Racing 2019 року Томасом Бітматтом і триразовим чемпіоном Швейцарії Марвіном Шеппером.

Перегони проходили на спеціально побудованій трасі в ангарі аеропорту Дюбендорф недалеко від Цюріха. Траса була побудована на площі 25 на 25 метрів з сімома квадратними воротами, які потрібно було пройти в правильному порядку, виконавши акробатичні трюки.

Змагання ШІ і чемпіонів в перегонах дронів

У змаганні Swift продемонструвала найшвидше коло, випередивши на пів секунди кращий результат пілота-людини. З іншого боку, люди як і раніше перевершують ШІ в адаптації. Якщо умови відрізнялися від тих, при яких проходило навчання, наприклад, в кімнаті було занадто багато світла, дрони часто зазнавали невдачі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button