Земля

Високі температури загрожують виживанню комах, навіть якщо вони живуть на півночі

Комахам важко переносити вищі температури, викликані зміною клімату. Це загрожуємо їм перегрівом. Згідно з новим дослідженням, на здатність до розмноження комах сильно впливає підвищення температури навіть в північних регіонах планети.

Image by liggraphy from Pixabay

Комахи не можуть регулювати температуру власного тіла, на яку сильно впливають показники навколишнього середовища. У новому дослідженні вчені вивчили два види бабок у Швеції. Мета – зрозуміти їх здатність адаптуватися до змін клімату.

Вчені провели польові дослідження на півдні Швеції, застосувавши технологію, яка дозволяє вимірювати температуру тіла об’єкта в природних умовах. Потім ця інформація була пов’язана з показниками виживаності й репродуктивності бабок в їх природних популяціях.

Результати дослідження показують, що виживаність досліджуваних видів залишається високою при відносно низьких температурах (15 – 20 ° С). Водночас репродуктивна здатність збільшилася при температурі від 20 ° C до 30 ° C.

Зображення з інфрачервоної камери показують підвищення температури тіла. Надано: Лундським університетом.

«Таким чином, існує температурно-залежний конфлікт між виживанням, з одного боку, і здатністю до відтворення, з іншого», – пояснює Ерік Свенссон, професор кафедри біології Лундського університету, який керував дослідженням.

Результати експерименту також показали, що бабки практично не в змозі справлятися з тепловим стресом. Комахи – холоднокровні безхребетні, вони покладаються на зовнішні джерела тепла для підвищення температури свого тіла.

«Наші результати показують, що холоднокровні тварини можуть страждати від перегріву, навіть якщо вони живуть далеко в північній півкулі, і що їх здатність захищати організм від підвищення температури навколишнього середовища обмежена. Результати також ставлять під сумнів популярну теорію фенотипічної пластичності тварин, яка може допомогти їм вижити в суворих умовах мінливого навколишнього середовища, наприклад, під час глобального потепління », – робить висновок автор дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button