Технології

Електропоїзди на акумуляторах скоро принесуть більш чисте повітря

Поїзди скоро будуть електрифіковані. Тобто отримають електричний акумулятор.

У той час як електрична тяга була кращим способом переміщення поїздів протягом більшої частини століття, ідея перенесення їх на великі відстані за допомогою акумулятора тільки що реалізована.

Акумуляторний електропоїзд Siemens

Як і електромобілі з великим запасом ходу, це реальність, що забезпечується щільністю енергії і довговічністю сучасних літій-іонних акумуляторів.

Простіше кажучи, спеціальні поїзди дозволяють деяким залізничними маршрутами їздити на електриці там, де інакше це було б неможливо.

У Німеччині, де тільки близько 40 % шляхів електрифіковано, потяги будуть їздити на маршрутах, які, можливо, було б непрактично або непомірно дорого електрифікувати, земля Баден-Вюртемберг замовила 20 двовагонних поїздів, побудованих у Німеччині компанією Siemens, яка буде контролювати енергоспоживання і витрати на енергію протягом майже 30-річного терміну служби.

Электропоезда на аккумуляторах скоро принесут более чистый воздух -

Це перше таке замовлення на електричні потяги батарейного типу для компанії “Siemens Mobility”, яка поставить їх до червня 2023 року. У них літій-іонний акумулятор встановлюється під підлогою поїзда і заряджається під час руху повітряними лініями, використовуючи їх для живлення поїзда, так і для зарядки акумулятора. Коли поїзд досягає ділянки залізниці без повітряних ліній, акумуляторна батарея бере на себе всю потужність.

Нові потяги є частиною залізничної платформи Mireo компанії Siemens, що дозволяє знизити вагу регіональних і приміських поїздів і поліпшити аеродинаміку. Конфігурації варіюються від двох до семи вагонів, а максимальна швидкість, залежно від версії, становить від 140 до 200 км на годину.

Німеччина і Франція – два ринки, які почали інвестувати в електричні потяги на батареях. Минулого місяця інша компанія, Alstrom, оголосила, що у неї є перший контракт на поставку регіональних електричних поїздів на батарейках для німецької лінії Лейпциг-Хемніц з тривагонними поїздами, які можуть проїхати до 120 км і досягти максимальної швидкості 160 км/год.

Ця ж компанія протестувала водневі паливні елементи в якості альтернативного джерела енергії замість батарей. А канадська компанія Bombardier в 2018 році випустила електрогібридний поїзд Talent 3, який може проїхати до 100 км по неелектрифікованому шляху, з модульним підходом до налаштування двигунів і акумуляторів.

Це чудово не тільки для тих, хто живе поруч з високошвидкісними залізничними шляхами, але і для тих, хто подорожує на поїзді, тому що крім зменшення залежності від нафти, є деякі ознаки того, що це може справляти глибокий вплив на здоров’я.

Датське дослідження, проведене в минулому році, показало, що подорож на дизельному поїзді може піддати вас більш високому рівню шкідливих ультрадрібнодисперсних частинок, ніж стояння поруч із жвавим шосе. Дослідники виявили, що рівень сажі в шість разів перевищує рівень ультрадрібнодисперсних частинок в пасажирських поїздах, які тягнуть тепловози, у порівнянні з електричними.

Электропоезда на аккумуляторах скоро принесут более чистый воздух -

Голландія як і раніше залишається лідером в області електрифікації залізниць; вона забезпечує 100 % своїх потягів стійкою енергією – майже повністю вітряною енергією, буферизованими системами зберігання енергії.

У США компанія GE Transportation спільно з BNSF працює над створенням електричного локомотива на батарейках, здатного тягнути важкі поїзди більше ніж за 2400 кіловат-годин і потенційно здатного проїхати сотні км на батарейках.

Електрифікація навіть пасажирських поїздів в Америці – або будівництво нових високошвидкісних пасажирських рейкових ліній – являє собою більш складну задачу, ніж практично в усьому світі з добре розвиненими залізницями. Більшість американських пасажирських залізничних ліній використовуються спільно з вантажними перевезеннями, і, згідно з даними Інституту вивчення навколишнього середовища та енергетики, менше одного відсотка всіх залізничних шляхів в США електрифіковано у порівнянні з більш ніж однією третиною всіх поїздів у світі.

За матеріалами greencarreports.com

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button