Технології

LifeStraw – безпечна питна вода

LifeStraw – безпечна питна водаБільше мільярда людей, шоста частина населення планети не має доступу до безпечної питної води. Приблизно половина всіх знедолених  землі в тій чи іншій мірі страждає від захворювань, викликаних низькою якістю питної води. Більше 6000 чоловік, в основному дітей, щодня вмирає, тому що у них немає води, яку можна пити без шкоди для здоров’я.

Дивовижний продукт LifeStraw розроблений ентузіастами з різних країн декілька років тому в якості практичного засобу, що забезпечує виживання мільярдів людей, поки ще позбавлених доступу до якісної та безпечної води.

Серед головних вбивць, що потрапляють в організм разом з брудною водою – збудники тифу і холери, кишкова паличка, сальмонела і багато інших небезпечних  мікроорганізмів. Таким чином, системи очищення води, що роблять її безпечною, мають величезний потенціал у поліпшенні якості життя мільйонів людей, особливо в найбідніших країнах третього світу.

Зовні LifeStraw не являє собою нічого видатного. Непоказна пластикова трубка діаметром близько 3 і довжиною 25 см. Всередині її розташований фільтр, що складається з патентованого матеріалу PuroTech Disinfecting Resin (PDR) і активованого вугілля.  LifeStraw – недорогий одноразовий очищувач води для індивідуального використання.

LifeStraw – безпечна питна водаВлаштований фільтр наступним чином:

1. Спочатку йде тканевий попередній фільтр. Діаметр однієї чарунки – 100 мікронів або одна десята міліметра. Цей фільтр відсіває великі частки: бруд, зваж та інші.

2. Далі вода проходить через поліестеровий фільтр. Тут чарунки набагато менші – всього 15 мікронів. Згідно слів виробника, цей фільтр затримує скупчення бактерій.

3. Потім вода проходить через камери з горошинами, насиченими йодом. Йод вбиває паразитів і 99,3 відсотка бактерій і вірусів.

4. Нарешті, вода проходить через шар гранульованого активованого вугілля. Він не тільки покращує смак і запах води, але і відфільтровує залишок паразитів.

Пристрій не споживає електрики, прокачування води через фільтруючий елемент відбувається силою легенів. Людина просто смокче воду через трубку. Фільтру не потрібна  енергія, в ньому немає рухомих частин, його не потрібно обслуговувати на протязі всього терміну служби. Зважаючи на  перераховані переваги  LifeStraw можна використовувати в будь-якій частині світу, навіть там, де немає електрики і кваліфікованого сервісу.

Ресурс фільтру досить великий, 700 літрів води. Цього достатньо, щоб забезпечити питною водою однієї людини протягом цілого року. Випробування показали високу ефективність як з механічної очистки від забруднень розміром до 15 мікрон, так і по фільтрації мікроорганізмів, збудників небезпечних захворювань, таких як холера, дифтерія, діарея та інших.

The Millennium Development Goals (MDGs) call for a reduction of the proportion of people without sustainable access to safe drinking water by half between 1990 and 2015. Yet, an estimated 884 million people in the world, 37% of whom live in Sub-Saharan Africa, still use unimproved sources of drinking water1.Як відзначають творці LifeStraw, їх фільтр не може відфільтрувати всі шкідливі мікроорганізми, проте може знизити їх концентрацію до безпечного для здорової людини рівня.

Спочатку виробники фільтра LifeStraw анонсували його ціну в межах двох доларів США. Однак винахід виявився затребуваним не тільки в тих регіонах, де у людей недостатньо питної води, але і в розвинених країнах, де ним зацікавилися прихильники туризму та активного відпочинку. Ціна одного пристрою в інтернет-магазинах США становить близько 20 доларів.

Натхнення:  www.vestergaard-frandsen.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button