Технології

Найбіліша в світі фарба допоможе зупинити глобальне потепління

Нова фарба відбиває 98% сонячного світла, а також випромінює інфрачервоне тепло в космос, зменшуючи потребу в кондиціонуванні повітря.

Професор Сюлін Жуан, професор машинобудування, зі зразком фарби. Фотографія: Джаред Пайк / Університет Пердью

Сама біла фарба створена академічними дослідниками з метою поліпшити охолодження будівель і подолати кліматичну кризу. Представники Purdue University (США) винайшли нову формулу білої фарби. Створена ними речовина відображає 98,1% падаючого світла, повідомляє ACS Applied Materials & Interfaces. Важливо, що фарба залишається холодною, навіть перебуваючи під прямими сонячними променями. Вчені відзначили, що нею можна буде покривати будівлі: це допоможе боротися з глобальним потеплінням і знизить нашу залежність від кондиціонерів (вони самі по собі шкідливі для навколишнього середовища).Дослідники заявили, що фарба може з’явитися на ринку через рік-два.

За словами інженерів-механіків, якщо побілити новим складом 92,9 квадратних метрів даху, то вдасться домогтися потужності охолодження в 10 кіловатів. Під час польових випробувань команда виявила, що пофарбована поверхня залишається холоднішою від температури навколишнього середовища принаймні на 4,5 ° C.

Для розробки білої фарби вчені вирішили використовувати нову формулу на основі сульфату барію. Він зустрічається в природі у вигляді мінерального бариту і застосовується як пігмент білої фарби. Щоб розробити нову фарбу, дослідники шукали білі матеріали з високою здатністю, що відбиває. Їх попередня фарба була зроблена з частинок карбонату кальцію — хімічної сполуки, що міститься в крейді, вапняку і мармурі, — зважених в середовищі акрилової фарби. Виявилося, що сульфатна основа може зробити барвисте покриття максимально відображає, тобто отримана фарба — сама біла з усіх, які тільки існують у світі.

Фотографія: Джозеф Піплз / Університет Пердью.

Інфрачервоне зображення показує, як зразок «самої білої фарби» (темно-фіолетовий квадрат в центрі) охолоджує дошку нижче температури навколишнього середовища.

Пофарбовані в білий колір даху століттями використовувалися для охолодження будівель. Оскільки глобальне опалення призводить до підвищення температури, цей метод також використовується в сучасних міських будівлях, таких як Ахмадабад в Індії та Нью-Йорк в США.

Найбіліший колір означає, що фарба може відображати максимальну кількість сонячного світла назад в космос, відзначають вчені.

Автори розробки зазначають, що фарба не представляє небезпеки для зору. Оброблена поверхня неуважно відбиває сонячне світло, тому енергія, що йде в якомусь конкретному напрямку, не дуже сильна. Вона просто виглядає яскраво-білою, трохи біліша від снігу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments