Технології

Дослідники отримали електрику з морських водоростей

Дослідники створили прототип пристрою, який виробляє струм в баку для вирощування рослин. Вони вважають, що технологія може стати рішенням для створення екологічно чистої енергії.

Негативні наслідки використання викопного палива вже давно спонукають дослідників шукати більш чисті і сприятливі для планети способи отримання енергії. Одне з таких напрямків досліджень передбачає використання живих організмів в якості джерела електричного струму в мікробних паливних елементах.

У цього способу є істотний недолік – бактерії потрібно постійно годувати. Інша технологія – біо-фотоелектрохімічні клітини (BPEC), в якій джерелом електронів можуть бути фотосинтезуючі бактерії, зокрема — ціанобактерії. Єдина проблема з ними – мала кількість електрики, в порівнянні з енергією, що виробляється сонячними батареями.

“Ідея прийшла до мене одного разу, коли я пішов на пляж. У той час я вже вивчав ціанобактеріальний BPEC, і помітив на камені водорості, які були схожі на електричні шнури. Я сказав собі – оскільки вони займаються фотосинтезом, може бути, ми зможемо використовувати їх для створення електрики», — розповів вчений з Ізраїлю Янів Шлосберг.

Шлосберг і група дослідників з ізраїльського технологічного інституту та ізраїльського океанографічного та лімнологічного науково-дослідного інституту почали вивчати водорості ульва. В результаті у них вийшло виробити електрики в 1 000 разів більше, ніж у ціанобактерій. Це можна порівняти з тією кількістю енергії, які отримують від сонячних батарей.

Дослідники відзначили, що велика кількість енергії, виробленої водоростями, пов’язана з високою швидкістю фотосинтезу ульви. Крім того, морські водорості можуть створювати електрику і в темряві — завдяки процесу дихання, при якому цукри, що утворюються в процесі фотосинтезу, використовуються в якості внутрішнього джерела поживних речовин.

За словами Шлосберга, цей метод не тільки вуглецево-нейтральний, але і “вуглецево-негативний”, оскільки водорості поглинають вуглець з атмосфери протягом дня, при цьому виростаючи і виділяючи кисень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button