Технології

Енергоефективийа дах з Малайзії

Вчені з Малайзії створили унікальний дах, який одночасно генерує енергію сонця і вітру, збирає дощову воду, а також освітлює і вентилює приміщення.

Энергоэффективная крыша из Малайзии

Головна відмінна риса розроблених малайзійськими вченими дахів — V-образна конструкція, яка розташовується на верхньому піку і направляє вітер в спеціальні турбіни, що знаходяться під нею. Така будова ще й збільшує повітряний потік в будинку завдяки вбудованим в дах спеціальним отворам, поліпшує вентиляцію приміщення.

Крім цього вчені передбачили можливість покрівлі збирати дощову воду. Вона потрібна для системи охолодження і очищення сонячних панелей. Це значно збільшує енергоефективність конструкції.

Крім іншого, творці спроектували великі мансардні вікна, крізь які природне світло потрапляє в основні кімнати, зменшуючи потребу в штучному освітленні.

Дослідники кажуть, що їх еко-дах здатний генерувати електрику на сім’ю з шести чоловік, виробляючи більш 21200 кВт-год енергії в рік. Завдяки встановленій прозорій мансарді економія на освітленні складе 1840 кВт-ч. Вентиляційна конструкція зможе, як очікується, пропускати 217 млн куб. м повітря, скорочуючи викиди шкідливого вуглекислого газу на 17 768 кг. Також завдяки системі збору дощової води мешканці будинку отримають 525 куб. м води.

За словами вчених, їх винахід допоможе вирішити побутову проблему забезпечення енергоресурсами країн.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button