Відео

Вчені відтворили «хвилі-вбивці»

Група дослідників з Оксфордського і Единбурзького університетів відтворили в лабораторних умовах знамениту хвилю Дропнера — одну з перших офіційно зафіксованих «хвиль-убивць». Про це повідомляється на сайті Оксфорда.

Хвилю Дропнера зафіксували на нафтовій платформі «Дропнер» у норвезького узбережжя Північного моря в 1995 році. Найбільша хвиля досягала висоти 25,6 метра. До цього вчені тільки припускали існування незвичайних хвиль, але всі відомості про них виходили в основному від очевидців. Найчастіше вважалося, що саме такі хвилі можуть бути причиною аварій великих кораблів.

Фахівці провели дослід за допомогою установки FloWave, розташованої в одному з будинків Единбурзького університету. Вона являє собою круглий басейн, по діаметру якого встановлені генератори, здатні створювати хвилі з різних точок.

Експеримент показав, що велика «хвиля-вбивця» може виникнути при перетині більш дрібних хвиль під певним кутом. За підрахунками вчених, «ідеальним» для відтворення цього явища буде кут приблизно в 120 градусів.

Дослідники припускають, що їхні напрацювання будуть використані для запобігання подібних катаклізмів у майбутньому.

Кнопка «Наверх»
Закрыть