Відео

Вчені відтворили “хвилі-вбивці”

Група дослідників з Оксфордського і Единбурзького університетів відтворили в лабораторних умовах знамениту хвилю Дропнера — одну з перших офіційно зафіксованих “хвиль-убивць”. Про це повідомляється на сайті Оксфорда.

Хвилю Дропнера зафіксували на нафтовій платформі “Дропнер” у норвезького узбережжя Північного моря в 1995 році. Найбільша хвиля досягала висоти 25,6 метра. До цього вчені тільки припускали існування незвичайних хвиль, але всі відомості про них виходили в основному від очевидців. Найчастіше вважалося, що саме такі хвилі можуть бути причиною аварій великих кораблів.

Фахівці провели дослід за допомогою установки FloWave, розташованої в одному з будинків Единбурзького університету. Вона являє собою круглий басейн, по діаметру якого встановлені генератори, здатні створювати хвилі з різних точок.

Експеримент показав, що велика “хвиля-вбивця” може виникнути при перетині більш дрібних хвиль під певним кутом. За підрахунками вчених, “ідеальним” для відтворення цього явища буде кут приблизно в 120 градусів.

Дослідники припускають, що їхні напрацювання будуть використані для запобігання подібних катаклізмів у майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button