Технології

Естонія уклала договір про наміри з Hyperloop One

Прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас підписав з керівництвом Hyperloop One договір про наміри на будівництво вакуумної транспортної системи між Таллінном та Гельсінкі. Точні дати початку випробувань ще не призначені. За словами Ратаса, поки операція носить символічний характер.

Підписання договору про наміри відбулося в Лос-Анджелесі — там знаходиться штаб-квартира стартапу Hyperloop One. Згідно з документом, обидві сторони розглянуть можливість будівництва підводної системи вакуумних поїздів між Таллінном та Гельсінкі. Цей напрямок входить у добірку європейських маршрутів, складених Hyperloop One на основі заявок конкурсу Global Challenge.

«Хоча нову транспортну технологію поки ще розробляють, а основні випробування ще попереду, Естонії важливо показати інтерес і з’ясувати, як працює система і у скільки обійдеться будівництво», — цитує Ратаса портал ERR.ee.

Раніше такий же договір підписав фінський уряд. Після укладення угод обидві держави вивчать можливість будівництва системи і оцінять витрати. Поки, за словами Ратаса, договір укладено символічно, щоб показати зацікавленість Естонії у співпраці. Ніяких фінансових зобов’язань країна не несе.

Про терміни зведення тунелів мови поки не йде, але прем’єр-міністр Естонії заявив, що перші випробування технології з участю людей вже відбулися.

Багато країн зацікавлені в будівництві вакуумних транспортних тунелів, по яких поїзди рухатимуться зі швидкістю 1080 км/год. Стартап Hyperloop One веде переговори з США, Індією та країнами Європи. Проте найбільшого успіху в переговорах компанії вдалося досягти в ОАЕ. Вже на початку 2020-х років Hyperloop One планує запустити систему вакуумної транспортування вантажів в Дубаї.

Також працює над технологією стартап Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Компанія обговорює можливість будівництва системи з владою Південної Кореї, Словаччини, Чехії, Індонезії і еміратом Абу-Дабі (ОАЕ).

Однак спочатку ідея Hyperloop належить підприємцю і засновнику Tesla і SpaceX Ілону Маску. Він планує впровадити технологію при будівництві підземного транспортного тунелю між Нью-Йорком і Вашингтоном.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button