Здоров'я

Нові нанороботи вбивають клітини раку за хвилини

Міжнародна група вчених, що складається з трьох осіб, розробила мікроскопічних та «легких на підйом» роботів, здатних швидко і ефективно знищувати ракові клітини. The Verge повідомляє, що в минулому році дослідники вже отримали у минулому році Нобелівську премію в галузі хімії за їх створення, а в цьому році почали проводити випробування.


Наномашини спочатку націлюють на певний тип білка, тому вони безпомилково знаходять мету. Якщо їх активувати за допомогою світла, вони починають дуже швидко розкручуватися, проникаючи всередину клітини, таким чином знищуючи її за лічені хвилини. Відзначається, що пошук цілей наноботи здійснюють без участі світла, але проникнути в неї можуть тільки з підсвічуванням.

Наноботи настільки малі, що навіть «шеренга» з 50 тисяч примірників в товщину буде не більше людської волосини. Зараз вчені провели ряд експериментів на рибі і мікроорганізмах, але сподіваються, що в майбутньому зможуть використовувати їх для лікування людини, адже такі роботи зможуть стати в нагоді не тільки для знищення пухлин, але і для точкової доставки ліків в певну область організму.

Кнопка «Наверх»