Технології

NASA не вважає нові космічні кораблі Boeing і SpaceX досить безпечними

Американське космічне відомство NASA попередило компанії Boeing і SpaceX, що розробляються ними пілотовані кораблі CST-100 StarLiner і Crew Dragon мають недоліки, які здатні вплинути на безпеку польотів. Про це повідомило агентство Reuters, посилаючись на джерела в аерокосмічної галузі США і доповідь NASA.

“На початок лютого [2019 року] стурбованість NASA викликають від 30 до 35 технічних проблем у SpaceX і стільки ж у Boeing. Більшість з них мають бути вирішені до початку пілотованих польотів [нових] кораблів”, – відзначило агентство.

Згідно з джерелами, побоювання у NASA викликає тепловий захист корабля CST-100 StarLiner. Що стосується Crew Dragon, фахівців відомства турбує технологія заправки ракети-носія Falcon-9 в той момент, коли екіпаж знаходиться вже всередині корабля. Крім того, NASA сумнівається в ефективності парашутних систем кораблів обох компаній.

Як вказує Reuters, таку кількість невирішених проблем загрожує планам США відновити в цьому році відправку астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС) на американських кораблях. Перший запуск Crew Dragon без екіпажу і так вже був перенесений з осені 2018 року спочатку на січень 2019 року, потім на лютий, а тепер на 2 березня за необхідності додаткового тестування обладнання. Терміни першого безпілотного запуску CST-100 StarLiner також перенесено з березня на квітень. Перші польоти з екіпажем до МКС заплановано у SpaceX на липень, у Boeing – на серпень.

NASA втратило можливості доставляти астронавтів на МКС на своїх кораблях в 2011 році після завершення програми Space Shuttle. З того часу воно вдається до послуг “Роскосмосу”. Відповідний контракт між двома відомствами завершується в кінці 2019 року.

На розробку нових кораблів NASA виділило SpaceX $2,6 млрд, Boeing – $4,2 млрд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button