Інтернет

Facebook викрив кібероперацію проти України

Американська соціальна мережа Facebook заблокувала роботу кількох десятків акаунтів, сторінок і груп, які були пов’язані з російською розвідкою.

Facebook разоблачил кибероперацию против Украины

Адміністрація соціальної мережі Facebook заявила про викриття цілої мережі користувачів, сторінок і груп, які використовувала російська військова розвідка в рамках кібероперації по поширенню дезінформації в країнах Східної Європи, в тому числі в Україні, з метою дестабілізації політичної обстановки.

«Незважаючи на те, що ці люди ретельно намагалися приховати свою особистість, наше розслідування виявило зв’язок з російськими службами військової розвідки», — йдеться в повідомленні Facebook.

У соціальній мережі уточнили, що деякі з власників заблокованих акаунтів представлялися громадянськими журналістами та активно намагалися зв’язатися з політиками, засобами масової інформації та громадськими діячами в регіоні. Зазвичай вони публікували на своїх сторінках контент російською, англійською та українською мовами про місцеві політичні новини, про російські військові дії в Сирії, про передбачувані втрати в Службі безпеки України і падінні малайзійського літака в Донбасі в 2014 році.

Всього «за порушення політики проти іноземного або державного втручання», як зазначено в повідомленні, Facebook заблокував 78 акаунтів, 11 сторінок, 29 груп і 4 акаунта в Instagram. Поряд з обліковими записами, пов’язаними з російською розвідкою, за порушення політики соціальної мережі також були заблоковані сторінки, використані владою Ірану, М’янми і В’єтнаму.

Кнопка «Наверх»
Закрыть