Технології

Фахівці показали, як виглядає стелс-корабель на екрані радара

Експерти виміряли радіолокаційну помітність нового шведського корвету типу «Вісбю»: вона виявилася надзвичайно малою.

Специалисты показали, как выглядит стелс-корабль на экране радара

Двадцять восьмого листопада 2019 року користувач Reddit під ім’ям u/Moresail опублікував фотографію, на якій можна розглянути один з п’яти шведських корветів типу «Вісбю». Як добре видно на фото, бойовий корабель знаходиться від спостерігача практично на відстані витягнутої руки.

При цьому судова радіолокаційна станція X-діапазону «бачить» корвет в якості мініатюрної плямочки, яка блякне на тлі яхти, що знаходиться поруч. Як зазначає джерело, помітність шведського бойового корабля порівнянна з показниками невеликого буя. При цьому його швидкість і напрямок руху вдалося визначити.

Частина користувачів Reddit відзначили, що плямочка на екрані радара також може бути помилково прийнято за перешкоди, який радар поки не зміг успішно «відфільтрувати». У свою чергу, експерти відзначили, що у випадку опромінення «Вісбю» радіолокаційними станціями наземних військових комплексів або РЛС великих суден і кораблів помітність корвета може бути вищою.

Специалисты показали, как выглядит стелс-корабль на экране радара

«Вісбю» на екрані радара / ©reddit

Однак на користь шведських суднобудівників говорить те, що вищезгаданий «Вісбю» не використовував бойову стелс-конфігурацію, при якій виявити його було б складніше.

Корабель типу «Вісбю» — багатоцільовий корвет ВМС Швеції, покликаний замінити старий корвет типу «Гетеборг». В силу здатності бути «невидимим» для виявлення противника корвет «Вісбю» придбав популярність у всьому світі.

Силует корабля являє собою моноблок з інтегрованою надбудовою, яка знаходиться в районі міделю. У носовій частині встановили 57-міліметрову збройну баштову установку та дві, що опускаються в підпалубний простір 127-міліметрових реактивних бомбометів. Є торпедне озброєння. За надбудовою розташована вертолітний майданчик, що займає близько 35% довжини корпусу.

Також повідомлялося, що п’ятий корвет типу «Вісбю» отримає протикорабельні ракети RBS 15M Mk.2 або Mk.3. Крім цього, його оснастили зенітними ракетами RBS 23 Bamse. Екіпаж корвета типу «Вісбю» — 43 людини.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть