Технології

NASA фінансує розробку 18 фантастичних технологій для освоєння космосу

Ще на початку XX століття здавалося, що політ людини в космос є чимось неможливим. Тепер же вихід космонавтів в космічний простір є чимось буденним і навіть не вважається за велику новину. Щоб не зупинятися на місці, людству важливо зберігати нестандартне мислення, для чого і призначений проект NASA під назвою «Innovative Advanced Concepts» (NIAC). В його рамках космічне агентство фінансує розробку 18 технологій, які на даний момент здаються фантастичними. Розумні скафандри? Невже це можливо?

В першу фазу фінансування входить 12 концепцій, на реалізацію кожної з яких буде виділено 125 000 доларів. Якщо ідеї виявляться працездатними і будуть мати великий потенціал, дослідники зможуть подати заявку на другий і третій етапи і отримувати від 500 000 і більше доларів на розробку. Можливо, дослідження займуть десятки років, але на думку авторів проекту, це того варто.

“Наша програма NIAC розвиває далекоглядні ідеї, які могли б трансформувати майбутні місії.” – говорить Джим Ройтер, адміністратор дирекції космічних технологій NASA

У ході першої фази дослідники займуться створенням розумного скафандра з роботизованими елементами і шкірою з можливістю самовідновлення. Також у планах значиться розробка мікрозондів для вивчення атмосфер планет, а також місячний форпост для видобутку льоду. Для дослідження атмосфери Венери планується використовувати надувний літальний апарат, а для подорожей по супутнику Юпітера Європі — ядерно-електричні рухові установки.

NASA финансирует разработку 18 фантастических технологий для освоения космоса
Форпост для видобутку льоду

Проекти другої фази здаються більш реалізованими, ніж першої. Наприклад, NASA хоче завести телескоп, який можна розгорнути після виведення в космос, закріпивши на надрукованій 3D-принтером платформі. Також в планах є розробка спеціального щита, який дозволить вивчити Сонце, наблизившись до нього на максимально близьку відстань.

Проекти третьої фази поки не вибрано, але вже відомо, що в неї потрапить щось, що вимагає тривалої розробки і безлічі грошей. Космічне агентство планує виділити на його розробку 2 000 000 доларів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button