Авто

Фахівці розповіли, коли потрібно терміново міняти ремінь ГРМ

Наслідки обриву ременя або ланцюга газорозподільного механізму можуть завдавати удару по бюджету. Експерти розповіли, за якими ознаками можна зрозуміти, що ГРМ потрібно міняти, щоб запобігти незапланованим витратам.

Специалисты рассказали, когда нужно срочно менять ремень ГРМ

Термін служби ГРМ залежить від конкретної моделі і становить 50-100 тис. км, але не завжди потрібно дотримуватися зазначені цифри. У ситуації, коли автомобіль проїхав меншу відстань, а ременю вже більше п’яти років, його потрібно замінити з-за можливого зносу. Причиною обриву ланцюга або ременя ГРМ може стати неякісний виріб, патьоки і непотрібні елементи під ним, сильний знос, перетяжка або навпаки його слабкий натяг, високі навантаження на транспортний засіб.

Подібні явища призводять до того, що ремінь перескакує на кілька зубів на шківі колінчастого або розподільного валу. Як наслідок, виникають перебої в роботі двигуна або він глохне зовсім. Виходячи з цього, треба перевіряти машину на предмет підтікання. Якщо воно не спостерігається, а проблема залишається, необхідно зняти кришку ременя ГРМ і переконатися у відповідності встановлених міток ГРМ колінчастого і розподільного валу.

Найкращим варіантом є огляд ременя на предмет подряпин, тріщин і надривів. Але зважаючи на те, що деталь знаходиться у важкодоступному місці, зробити це не завжди виходить. Зовнішніх ознак буде достатньо для визначення стану ГРМ. При зносі виникають виразні звуки схожі на цокання або шаркання, що доносяться з-під кожухів системи.

В автосервісі можуть запропонувати замінити ГРМ, але якщо машина стара, то бажано замінити відразу і ролики. У деяких випадках фахівці порадять поставити нову помпу. Таким чином можна запобігти подальшим проблемам з автомобілем, тому що зношена помпа може знову привести до обриву ременя ГРМ.

Натхнення: actualnews.org

Кнопка «Наверх»