Авто

Peugeot Ozone – двоколісна машина з водневим двигуном

Якщо в процесі еволюції людина (точніше мавпа, якщо вірити Дарвіну) спочатку ходила на четвереньках і лише потім перейшла до прямоходіння, тобто ходьбі двома ногами, то в світі автомобілів ми спостерігаємо зворотну ситуацію.

e3d215d1a9ebcbdf87eaf8e669c4147e

У фільмах про найближче майбутнє все частіше з’являються триколісні автомобілі. Днями новий виток еволюції представила компанія «Пежо». Концепт-кар Ozone – це не пародія на футуристичні автомобілі, а двоколісна машина з екологічно чистим двигуном. Ні, не електричним, а водневим, тобто вихлопні гази цієї машини представляють собою звичайний водяний пар. Однак зараз цим нікого не здивуєш. У Німеччині та деяких інших розвинутих країнах можна побачити громадський транспорт, що працює на водні.

Peugeot Ozone: вигляд ззаду

Кожне колесо «Озону» приводиться в рух окремим двигуном. Управління здійснюється джойстиком. Ozone – це засіб пересування і не більш того, тому в ньому не передбачено місце для багажника та іншого господарства. У цієї машини немає навіть повноцінного даху. Від пекучих променів Сонця пасажирів врятує тільки тоноване скло.

Вигляд салону

Очевидна перевага двоколісної машини – це її маневреність і мобільність. Це робить Ozone кращим рішенням для великих мегаполісів, де спостерігаються проблеми з трьома «П» – парковка, пробки і пересування. У список переваг можна також записати економічність, екологічну безпеку, можливу невисоку вартість, якщо коли-небудь цей концепт піде в серію (питання ціни хоч і невідоме, але очевидне: «самохідна лавиця» не може коштувати як автомобіль).

Peugeot Ozone з різних ракурсів

У всіх, хто перший раз бачить Ozone, з’являється рефлексивне питання: наскільки стійкий цей автомобіль і не покотиться він під час стоянки? Однак крім проблем стійкості цікавить також питання безпеки пасажирів. Бо можливе при лобовому зіткненні з повноцінним автомобілем останній просто рознесе скляно-пластиковий салон двоколісника з усіма витікаючими наслідками. Але це всього лише обивательські питання, що виникають після споглядання цього концепт-кара. А нам, неспеціалістам, краще милуватися витонченим футуристичним дизайном і захоплюватися інноваційними рішеннями, використовуваними в Ozone.

Тонований салон

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button