Авто

Чим обробити авто, щоб не налипали пилюка і пилок

Навіть якщо на вулиці сухо, в теплу пору року вже через кілька днів після миття авто покривається шаром пилюки. Навесні до неї додається ще й пилок. Чи можна уникнути прилипання такої кількості частинок до корпусу?

Взимку нам доводиться очищати машину від снігу, а влітку і навесні – від пилюки та пилку. Причому навіть якщо машиною ви користуєтеся відносно рідко, вже через кілька днів після останньої мийки вона стає брудною – дрібні частинки ніби налипають на кузов і змити їх вдається лише водою. І то не завжди.

Таке налипання відбувається через статичну електрику. У процесі пересування кузов машини накопичує електричний заряд через тертя об повітря і частинки, які рухаються разом з його потоком. Чим більша автівка, тим сильніше накопичений таким чином заряд. Саме тому на кожній вантажівці можна помітити ланцюг, що волочаться по асфальту – вони допомагають періодично знімати заряд і не допускати його накопичення на корпусі.

У легкових машин заряд накопичується меншою мірою, але проблеми від нього все ж залишаються: частинки пилу, також заряджені, починають буквально притягуватися до кузова авто і міцно пристають до нього. Якщо так, то повинні бути засоби, що дозволяють не допустити накопичення статичного заряду і запобігти налипанню пилу? Такі засоби дійсно є, але вони володіють різною ефективністю.

Перший засіб – воскове покриття. Воно робить корпус машини гладкими і пилюка не налипає на неї, а просто зісковзує. Доведеться витратити 30 хвилин, щоб обробити весь кузов, але ефект може зберегтися надовго. Правда, після першого дощу все покриття змиється, і наносити його доведеться заново. Ще один метод – керамічне покриття. Нанести його можна тільки в спеціальному центрі, але витрачений час того вартий: на кузові вашого авто з’явиться тонкий шар лаку, який не дозволить пилюці осісти.

Можна покрити машину водовідштовхувальними засобами, але не всі з них ефективні. Варто також пам’ятати, що такі засоби, хоч і не дозволяють речовинам з води, що потрапила на машину, осісти на кузові і утворити розводи, все ж не захищають від налипання нано- і мікрочастинок, що кружляють в повітрі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button