Головна / Наука / Фахівці розвінчали популярні міфи про щоденну норму води для організму

Фахівці розвінчали популярні міфи про щоденну норму води для організму

Давно вже існує думка про те, що людина повинна споживати воду у великих кількостях. Це, мовляв, корисно для організму, оскільки підтримує нормальну працездатність органів і виводить токсини. Фахівці назвали це помилкою, і вирішили розвінчати багато з таких міфів.

Існує, наприклад, думка, що вода дозволяє знизити відчуття голоду. Насправді, стверджують експерти, такого ефекту не виявляється. Рідина досить швидко проходить через ШКТ і не насичує, а, навпаки, гальмує вироблення гормонів, через які організм повідомляє мозку про насичення. Помилковим є і думка про те, що вода допомагає виводити з організму токсини. Фахівці наголошують: при споживанні великої кількості води в організмі лише утворюється більше сечі, тим самим знижується концентрація токсинів у ній, а не в крові і органах. А ось рясне пиття при захворюваннях експерти називають важливим, оскільки в таких випадках пацієнта слід убезпечити від зневоднення.

До числа міфів, за словами фахівців, належать також приписувані воді здатності зменшувати головні болі і покращувати стан шкірних покривів. Нарешті, стверджується, що рекомендація про вживання не менше двох літрів води в день теж не має раціонального обґрунтування — у зв’язку з індивідуальними особливостями організму кожної людини та ваговими показниками.