Людина

Фахівці з’ясували причину утворення залисин на голові

Якщо ви страждаєте від залисин і залисин або ваше волосся просто стало тонше, ніж раніше, в цьому можуть бути винні стовбурові клітини. Стовбурові клітини шкіри голови, які можуть перетворюватися на різні типи клітин, що знаходяться у волосяних фолікулах у неактивованому стані до тих пір, поки вони не будуть потрібні. Тепер вчені з Токійського медичного та стоматологічного університету виявили, що запас клітин, який повинен стати продукуючим фолікули волосся, помилково перетворюється в шкіру.

860d33a33d5681298b6f314a5891434e

За словами експертів, з віком в ДНК клітин накопичується ряд помилок, в результаті чого замість клітин фолікулів можуть розвиватися клітини шкіри. На відміну від інших стовбурових клітин в організмі, клітини шкіри голови відновлюються в двухпозиційному циклі – вони мають сплеск зростання з подальшою тихою фазою, в ході якої клітини припиняють виробляти волосся. Вікові пошкодження клітин руйнують білок колаген, який посилає сигнали стволовим клітинам, активізуючи їх розвиток.

Через помилки в ДНК замість дозрівання у волосяні фолікули стовбурові клітини дозрівають в клітини шкіри, звані епідермальними кератиноцитами. Ці нові клітини шкіри потім виходять з фолікула до поверхні шкіри голови, а волосяний фолікул стискається, стає все менше і менше, поки, нарешті, не зникає і не стає частиною навколишньої шкіри.

У ході дослідження вчені проаналізували скальпи жінок у віці від 22 до 70 років і виявили, що жінки старше 50 років мають менші волосяні фолікули з більш низькими рівнями білка колагену. Таким чином, процес старіння пояснює пов’язані з віком проріджування і випадання волосся, кажуть фахівці.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button