Людина

Галюциногенні гриби допоможуть кинути палити

Відмова від куріння для багатьох є недосяжною метою, але дослідження показало, що курців з великим стажем позбутися шкідливої звички може допомогти прийом псилоцибіну – активного галюциногену, що міститься в “чарівних грибах”.

Контрольований експеримент показав, що 80% учасників успішно кинули курити після шести місяців терапії з застосуванням псилоцибіну. Дослідження проводилося вченими з Університету Джона Хопкінса в Балтіморі. У ньому взяли участь десять чоловіків і п’ять жінок, всі психічно і фізично здорові.
foto_cikavosti_13.09.2014-02_resized

Кожен викурював в середньому по 19 сигарет в день протягом 31 року і неодноразово намагався кинути, але безуспішно. З того дня як учасник вирішував кинути, він починав щоденно отримувати псилоцибін в таблетках. На другий і восьмий тижнях доза препарату була збільшена.

Читайте також: Куріння може призвести до сліпоти, попереджають медики

Кожен сеанс вживання наркотиків тривав шість-сім годин, протягом яких учасники перебували в безпечній обстановці. Піддослідні часто носили пов’язку на очах і слухали музику, щоб розслабитися, пише у свіжому номері Mail Online. Крім того, їх зобов’язали щотижня відвідувати психолога і вести щоденник. Так дослідники стежили за тягою учасників до нікотину.

До кінця дослідження 12 з 15 учасників змогли повністю відмовитися від куріння. Дослідники додають, що вони ні в якому разі не закликають використати “чарівні гриби” для боротьби з курінням. Вони кажуть, що їх експеримент лише доводить, що псилоцибін може допомогти перемогти шкідливу звичку.

“Відмова від куріння є непростою біологічною реакцією на псилоцибін, як у випадку з іншими препаратами, які безпосередньо впливають на рецептори, – сказав доктор Метью Джонсон, один з авторів дослідження. – Без ретельної підготовки псилоцибін може стати причиною глибокої рефлексії та серйозних психічних відхилень”.

Куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок у світі. Незважаючи на те, що багато країн оголосили війну цій згубній звичці, число людей, що відмовилися від неї все ще невелика.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button