Екологія

Небо змінило колір із-за пожеж в Сибіру

Небо над північною півкулею Землі помітно змінило колір. Така незвичайна подія сталася із-за пожеж в Сибіру, де загальна площа загоряння за деякими оцінками в пікові моменти перевершувала територію всього ЄС.

Про зміну кольору неба повідомили деякі уважні жителі північної півкулі Землі. Наприклад, чоловік із Саксонії сфотографував нереалістичний захід, що включає в себе помаранчевий, фіолетовий і червоний кольори. Вдень також можна було замінити зміни в колірній гамі неба, але зробити це значно складніше із-за кута падіння сонячного світла на Землю.

Багато людей вважають, що такі події безпосередньо пов’язані з пожежами в Сибіру, де горять величезні території лісів. Безліч знімків і відеозаписів, які фіксують зміну кольору неба в північній півкулі, були відправлені профільним фахівцям з Space Weather Forecast. Після первинного аналізу даних експерти відзначили, що в загальному вигляді припущення людей вірний, але у них є кілька зауважень.

Перше полягає в тому, що ліси горять не тільки в Сибіру, але й на Алясці, тому ефект від даних природних подій може бути сильніше. Наступний важливий аспект – на атмосферу Землі також впливає виверження вулканів, які зараз перебувають в активній фазі. Тому можна сказати, що зміна кольору неба є результатом збігу всіх цих обставин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button