Головна / Екологія / Названі перші втрати через кліматичну катастрофу

Названі перші втрати через кліматичну катастрофу

Екологи Стенфордського Університету (США) підрахували економічні втрати із-за зміни клімату в розташованому у Чесапікській затоці місті Аннаполісі, штат Меріленд. Виявилося, що у 2017 році в одному тільки історичному центрі міста збиток від частих повеней склав близько 80 тисяч доларів як мінімум. Про це повідомляє видання Science News.

Вчені створили базу даних про повені, використовуючи зображення, розміщені в соціальних мережах в той же самий час, коли мареографи (прилади для вимірювання коливань рівня моря) реєстрували високий рівень води. Це було зроблено для того, щоб виключити повені, викликані проливними дощами. За оцінками експертів, у 2017 році через припливи сталося 44 повені, класифікованих як слабкі, помірні і сильні.

Після цього дослідники вивчили роботу паркувальних сервісів. Виявилося, що в 2017-му стихійні лиха викликали значне зменшення кількості транзакцій від 37 до 89 відсотків в залежності від сили повені. Це відповідає зниженню числа відвідувачів історичного центру на 1,7 відсотка, тобто на три тисячі осіб. Фінансові втрати для 16 підприємств в Аннаполісі склали 0,7-1,4 відсотка, тобто від 86 до 172 тисяч доларів.

Очікується, що в найближчі роки кількість повеней зросте через тривалі викиди вуглекислого газу, що призведе до більш серйозного економічного збитку.