Всесвіт

FAST виявив більше тисячі космічних вибухів за 47 днів

Міжнародна дослідницька група з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук (NAOC) за допомогою сферичного телескопа (FAST) зафіксувала велику кількість швидких радіовсплесків (FRB 121102). За 47 днів було виявлено 1 652 сплески. Результати опубліковані в журналі Nature.

На сьогодні це найбільший набір подій FRB (швидкі радіосплески тривалістю кілька мілісекунд невідомої природи — редакція). Така кількість дозволяє вперше визначити природу і розподіл енергії будь-якого FRB.

FRB 121102 виявили у 2017 році, він має повторюваний сигнал. З 29 серпня по 29 жовтня дослідники помітили в цілому 1 652 сплеску за 59,5 годин. Їх частота постійно змінювалася, максимальна кількість за годину склало 122 імпульсу. Це найбільше значення для будь-якого з відомих FRB.

Завдяки цьому команда дослідників виявила чітку характерну особливість, через яку частота сплесків зменшувалася. “Загальна енергія цього сплеску становить 3,8% від магнетару, періодичності в діапазоні від 1 мс до 1 000 с, що сильно обмежує можливість того, що FRB походить від ізольованого компактного об’єкта», — сказав доктор Ванг.

Вперше FRB були виявлені у 2007 році. Це короткі радіосигнали, які з’являються випадково і швидко зникають, що робить їх не тільки важкими для пошуку, але і для вивчення. Вченим невідомо, що могло викликати такий короткий і різкий спалах. Це породило багато теорій походження, від зіткнення зірок до штучно створених повідомлень.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button