Технології

У США запустять снаряд зі швидкістю 15 000 км/год у воду і знімуть, що вийде

За словами провідного дослідника проекту, те, що станеться в цей момент і в наступні мілісекунди, в деталях зафіксують високошвидкісні камери.

Наступного літа американські вчені вперше в історії зафіксують момент зіткнення снаряда діаметром 18 мм з водяною стіною на швидкості 14 500 км/год.

Дослідження такого роду проводилися і раніше, але майже 80 років тому. Однак зараз, за допомогою сучасних технологій, вчені можуть запустити снаряд набагато швидше, ніж раніше, і краще записати результати на відео.

Дослідники планують використовувати пристрій довжиною 12,2 м, а саме двоступеневу газову гармату, для метання 18 мм снаряда в резервуар з водою глибиною 2,4 м.

Силова установка дозволить запустити снаряд на більш високих швидкостях, які вчені використовують для імітації падіння метеоритів в атмосферу. Однак без спеціального обладнання для спостереження експеримент буде виглядати як гучне плескання та сплеск води.

Для експерименту вчені використовують спеціальну високошвидкісну камеру, здатну знімати 200 млн кадрів в секунду. Для порівняння, деякі смартфони можуть знімати зі швидкістю з 300 кадрів в секунду, а людське око фіксує 30 кадрів в секунду.

Зараз вчені знаходяться на стадії розробки експерименту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button