Аналітика

Fitch підвищило прогнози зростання цін на енергоресурси у 2022-2025 роках

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило оцінку вартості нафти і газу на 2022-2025 роки через перебої з поставками та зростання попиту на пальне. Про це йдеться у презентації дослідження аналітиків агентства.

“Наші припущення про підвищення цін на нафту відображають збої у встановлених каналах поставок і динаміку попиту на нафту, що зростає. ЄС заборонив морський імпорт з росії, тому йому доведеться заміщати близько третини всього імпорту нафти поставками з інших регіонів. При цьому великі обсяги російської нафти підуть до Індії та у Китай”, – йдеться у повідомленні.

На думку аналітиків Fitch, використання вільних потужностей та перенаправлення торгових потоків зрештою мають знизити тиск на світову пропозицію нафти. Тому довгострокові прогнози агентства щодо цін на нафту не змінилися.

Fitch також підвищило прогноз цін на газ у Європі на 2022-2025 роки.

Fitch підвищило прогнози зростання цін на енергоресурси у 2022-2025 роках

“ЄС прагне знизити свою залежність від поставок російського газу, головним чином, за рахунок збільшення поставок зрідженого природного газу в короткостроковій перспективі. Ціни додатково підтримуватимуться фізичними перебоями у поставках газу і вимогою росії проводити платежі в російських рублях, де відмова може призвести до зупинки поставок”, – йдеться у повідомленні.

Водночас криза пропозиції в росії прискорила енергетичний перехід в Європі. Тому аналітики агентства залишили без змін довгострокові прогнози щодо цін на газ у Європі.

Натхнення: elektrovesti.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button