Наука

Фізики збільшили термін зберігання інформації в квантових кубітах в 100 разів

Дослідники показали, що спінові кубіти в квантових комп’ютерах можуть зберігати інформацію до двох мілісекунд.

Дослідники з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї збільшили в 100 разів час когерентності кубітів у квантових комп’ютерах. Термін, протягом якого вони можуть зберігати і обробляти інформацію, істотно впливає на продуктивність пристроїв.

У квантових обчисленнях чим більше обертань підтримується в русі, тим більше шансів, що інформація збережеться під час обчислень, пояснюють вчені. Коли спінові кубіти перестають обертатися, розрахунок руйнується, і значення, що обробляються кожним блоком, втрачаються.

Дослідники теоретично розрахували, що час когерентності можна збільшити, безперервно обертаючи кубіти. Навіть просте обертання дозволяє збільшити термін зберігання інформації до 230 мкс.

Щоб досягти ще більшого прогресу, дослідники розробили складний протокол управління кубітами. Замість того, щоб просто обертати атоми по колу, вчені розгойдували їх з боку в бік, як метроном. Якщо до кожної з таких частинок додатково застосувати індивідуальне електричне поле, це виведе їх з резонансу, але при цьому збереже загальний ритм руху.

Така технологія значно збільшує час когерентності, а також дозволяє керувати кількома кубітами одночасно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments