Наука

Експерименти підтвердили здатність собак ревнувати

Якщо господар приділяє увагу потенційному «конкуренту», собаки можуть демонструвати дану ревниву поведінку.

© Phae, Flickr

Вважається, що почуття ревнощів неможливо без високого рівня самосвідомості, розуміння свого місця в складних соціальних взаємовідносин народу і положення інших людей. Все це звучить занадто «людиноподібно», проте власники собак часто помічають, що їх вихованці здатні поводитися вкрай ревниво, якщо господар приділяє занадто багато уваги іншій тварині. Ці суб’єктивні спостереження підтвердили й експерименти, про які вчені повідомляють в статті, опублікованій в журналі Psychological Science.

Амалія Бастос (Amalia Bastos) і її колеги з Оклендскго університету в Новій Зеландії поставили досліди з 18 домашніми собаками, поміщаючи їх в ситуацію, що викликає відчуття браку любові з боку господаря. Тваринам показували сцену, в яких господар пестив іншу собаку, або (як контроль) пухнастий флісовий циліндр. Далі між ними й першою собакою опускали бар’єр. Побачивши «конкурента» тварини кидалися на нього з куди більшою силою, ніж коли бачили “противника” з м’якою і явно неживою іграшкою.

За словами авторів дослідження, така поведінка несе три ключові ознаки ревнощів. Воно виявлялося лише при взаємодії господаря з потенційним соціальним конкурентом, але не з неживим об’єктом; було прямим наслідком цієї взаємодії, а не простої присутності конкурента поруч. Нарешті, воно тривало і в тому випадку, якщо взаємодія відбувалася поза прямої видимості.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button