Всесвіт

Фізики знайшли активне джерело гамма-випромінювання в космосі

В ході дослідження вчені використовували дані великого телескопа Фермі.

За допомогою космічного телескопа Фермі НАСА Китайські астрономи досліджували нещодавно виявлений мілісекундний пульсар, відомий як PSR J1835-3259b. В результаті вони ідентифікували пульсації гамма-випромінювання від цього джерела.

Пульсари – це сильно намагнічені обертові нейтронні зірки, що випускають пучок електромагнітного випромінювання. Найбільш швидко обертові пульсари з періодом обертання менше 30 мілісекунд відомі як мілісекундні пульсари (МСП). Астрономи припускають, що вони утворюються в подвійних системах, коли спочатку більш масивний компонент перетворюється в нейтронну зірку. Потім розкручується внаслідок акреції речовини вторинної зірки.

PSR J1835-3259B – це нещодавно виявлений МСП в кульовому скупченні NGC 6652. Його період обертання становить близько 1,83 мілісекунди. Пульсар знаходиться на майже круговій орбіті всередині скупчення. Відстань до МСП оцінюється приблизно в 32 600 світлових років.

Враховуючи, що NGC 6652 демонструє виявлене гамма-випромінювання, група астрономів з Юньнаньського університету в Куньміні, Китай, проінспектувала PSR J1835-3259b. Вчені сподівалися виявити подібне випромінювання і від цього пульсара. Для цього вони проаналізували дані великого телескопа Фермі.

Проаналізувавши різні дослідження джерел в кульових скупченнях, вчені зрозуміли, що спостережуване гамма-випромінювання в них могло в основному виникати з цього МСП.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button