Технології

Флот США отримає есмінець c дуже потужним лазером

Вже до 2021 року американці мають намір оснастити потужним 60-кіловатним бойовим лазером есмінець типу «Арлі Берк».

ВМС США планують поставити потужну лазерну зброю на військовий корабель до 2021 року. Установка High Energy Laser with Integrated Optical-dazzler and Surveillance (HELIOS) являє собою систему захисної зброї, призначеної для спалювання човнів і збивання безпілотних літальних апаратів. Військово-морський флот повідомляє, що HELIOS встановлять на есмінець, який нестиме службу на Тихому океані.

ВМС США розмістили замовлення на HELIOS ще в січні 2019 року. Контракт на 150 мільйонів доларів, укладений з Lockheed Martin, передбачає постачання двох комплексів. Згідно з прес-релізом компанії, один відправиться на полігон Нью-Мексико для тестування. Інший комплекс, як повідомило USNI News, встановлять на ескадрений міноносець.

Як зазначає видання Popular Mechanics, HELIOS являє собою 60-киловаттну лазерну систему нового типу. Вона може похвалитися майже в два рази більшою потужністю, ніж ті системи, які ВМС США вже випробовували раніше. Мова, зокрема, йде про відомий комплекс з нехитрою назвою Laser Weapon System (LaWS), який раніше встановили на есмінець USS Ponce.

Флот США получит эсминец c очень мощным лазером
Ескадрений міноносець типу «Арлі Берк» / ©wikipedia

Експерти вважають, що потужності HELIOS вистачить для знищення не тільки зовсім малих цілей, але і невеликих кораблів і судів, що в теорії може дати ВМС США принципово нові можливості. Однак для справжньої революції зброя повинна пройти всі етапи випробувань, довести свою бойову ефективність в різних умовах і стати масовою. Очікувати цього в найближчі роки було б наївно.

Раніше, нагадаємо, повідомлялося, що згаданий вище LaWS зміг знищити безпілотний літальний апарат. Крило БПЛА майже миттєво нагрілося, після чого відбулося його руйнування. Капітан корабля USS Ponce Крістофер Уеллс, на борту якого проводили випробування, заявив, що лазерна гармата працює «точніше, ніж куля». Він назвав її універсальною зброєю, яку можна застосовувати проти різноманітних цілей.

Флот США получит эсминец c очень мощным лазером
LaWS / ©USN

Зазначимо, що, згідно з поданими раніше даними, потужність установки LaWS становить 30 кВт: цю потужність (принаймні раніше) вважали цілком достатньою для ураження човнів і безпілотників.

Інший напрямок для американців — оснащення потужними бойовими лазерами літальних апаратів. Насамперед мова йде про винищувачів п’ятого покоління. Втім, у 2017 році Збройні сили США спільно з компанією Raytheon випробували ударний вертоліт AH-64D з високоенергетичним лазером.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button