Технології

Вчені створили інтерактивний 3D-атлас ембріонального розвитку

Нідерландські вчені створили тривимірний атлас пренатального розвитку людини в перші два місяці після зачаття.

f5bcdde715dffc1cf8791a525421a808
Ілюстрації в сучасних підручниках ембріології часто містять багато неточностей. Оскільки отримання зразків людських ембріонів обмежена, багато даних в них засновані на замальовках 100-річної давності або екстрапольовані зі спостережень за тваринами. При цьому самостійно перевірити достовірність даних про пренатальний період життя людини неможливо.

Дефіцит інформації ускладнює дослідження в цій області, а також діагностику внутрішньоутробних вад розвитку плоду. Щоб заповнити прогалину, співробітники Академічного медичного центру в Амстердамі вручну проаналізували і оцифрували близько 15 тисяч гістологічних препаратів (мікрометрових зрізів біологічних зразків) з колекції американського Інституту Карнегі.

Автори ідентифікували і промаркували цифровими позначками 150 структур і органів тіла ембріонів, після чого реконструювали їх тривимірні комп’ютерні моделі. Результатом став атлас розвитку в період від 15-17 до 56-60 дня після зачаття.


Кістяк, кровоносна система і реконструкція 8-тижневого ембріона без покривних тканин

Всі моделі були класифіковані за стадіями розвитку і перетворені в інтерактивний формат 3D-PDF (доступний для перегляду за допомогою програми Adobe Reader X або вище). Завантажити моделі можна з сайту проекту.

Атлас дозволяє розглянути як ембріон в цілому, так і його окремі структури, органи і системи. Для наочності вчені вказали розміри ембріона в міліметрах і в порівнянні з долоню дорослої людини. Крім того, атлас містить гістологічні зрізи з описами у форматах Tiff (для IrfanView) і Amira.

Робота над створенням атласу велася з 2009 року. Участь у ній взяла група ембріологів за сприяння 75 студентів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button