Технології

Яблуко вартістю в трильйон доларів США

Варто почати з повідомлення ЗМІ: акції Apple стрімко йдуть вгору, і вартість фірми наближається до трильйона доларів, що, очевидно, буде найбільшою вартістю окремої фірми за всю історію людства. Трильйон – це  майже 8 бюджетів України 2015 року! І все це абсолютно заслужено: продукцію гіганта знають чи не в кожній родині світу. А в Інтернет-магазині http://toiler.com.ua/  вона представлена у повному асортименті і в нашій країні.

26-04-15-foto-600x375-1

Коли 1 квітня 1976 року двоє шкільних приятелів створювали власну фірмочку  Apple Computer Inc., то навряд чи вони сподівалися на дуже значний комерційний успіх. У всякому разі, один із засновників – Стів Джобс, вмовляючи свого друга Стівена Возняка, казав, що гроші не будуть їх головною метою. Просто колись буде непогано розповісти онукам, що у них  була своя фірма! Тобто, ймовірно, він і сам не вірив у тривалий і значний успіх. І все ж працювати хлопці почали.

Перший простенький персональний комп”ютер, який вони спільно створили і продавали – Apple I, – було продано в кількості пару сотень штук. Зараз може здивувати тодішня ціна: 666 доларів 66 центів. Проте, тут немає жодного “сатанізму”: просто хлопці оцінили свій виріб у 500 доларів, а місцевий електронний магазин, через який вони його продавали, накинув, як завжди, рівно 30% свого прибутку. Ціна була не такою вже й маленькою, проте ентузіасти-покупці знайшлися. Так і з’явилася перша зароблена сума.

Чистий прибуток був невеликий, проте він дозволив почати нові розробки. Спочатку вони взялися вдосконалювати своє перше дітище. Це була трудомістка і фінансово невдячна робота. Пізніше Возняк написав у своїй книзі, що його партнер Джобс більше займався маркетингом, генерував ідеї, а ще –  “говорив мало, але завжди влучно”.  І саме Джобс переконав партнера у необхідності вкласти гроші в інновації.

Перший “яблучний” комп”ютер нагадував складний електронний пристрій і купували його здебільшого члени клубу саморобних комп”ютерів, радіоаматори тощо. Возняк хотів і далі йти по такому шляху. Проте колега твердо наполіг на тому, щоб новий комп”ютер виглядав більш “дружньо” для простого споживача, мав приємний вигляд побутового чи офісного приладу, а ще – він мав бути простішим у користуванні.

Читайте також: Стів Возняк розвіяв міф про «народження» Apple в гаражі

Вже через рік, у 1977 році, новий Apple ІІ було представлено на провідній комп”ютерній виставці. Він мав вбудовану клавіатуру, кольоровий графічний дисплей, вбудований звук та можливість обмінюватися інформацію. Це було настільки революційно, що успіх був вибуховим! Всього за 10 років модель вдосконалювалася кілька разів і була продана в кількості 5-6 мільйонів штук… Відтоді зупинити інноваційний наступ Apple нікому не вдавалося.

Як же Apple досягає успіху? “Секрет” відкрив головний дизайнер, який сказав:

“Ми дуже задоволені нашими доходами. Але єдина наша мета, яка нас збуджує – це створення ідеального продукту. Якщо ми знайдемо розуміння у людей, якщо вони оцінять продукт – тоді і ми заробимо на цьому”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments