Технології

Розвивати сільське господарство в космосі планує Nanoracks

Американська компанія Nanoracks планує створити орбітальні теплиці для вирощування натуральних продуктів, які будуть вживатися в їжу на Землі. Передбачається, що космічне сільське господарство допоможе у розв’язанні питання з продовольчою кризою, яка може виникнути через зміни клімату.

Про такий намір Nanoracks заявила ще торік. Тепер компанія підписала контракт з Інвестиційним управлінням Абу-Дабі про створення в Об’єднаних Арабських Еміратах Центру дослідження космічного землеробства StarLab. У перелік його завдань увійде вивчення стійких до несприятливих умов культур, відправка їх в космос в експериментальних цілях, а також проведення випробувань з рослинами в посушливих місцевостях на Землі.

За словами глави Nanoracks Джеффрі Манбер, робота компанії грунтується на результатах десятиліть досліджень, що демонструють, що в складних умовах космосу у рослин можуть виникати корисні мутації, здатні забезпечити створення нових сортів, придатних до вирощування в тому числі в несприятливих умовах на Землі.

Розвивати сільське господарство в космосі планує Nanoracks

У Китаї, наприклад, подібними розробками займаються з 1990-х років. За цей час було створено і схвалено для використання в сільському господарстві понад двісті сортів з мутаціями, що виникли через вплив космічних факторів. Таким чином виведений, наприклад, другий за популярністю в цей час в КНР сорт пшениці Luyuan 502.

ОАЕ зацікавлені у розвитку нестандартних технологій рослинництва, оскільки зараз, за словами Манбер, вони імпортують 90% продовольчих продуктів. За відомостями ООН, на 2016 рік в країні для землеробства використовувалися тільки приблизно 5% площі через те, що 80% території займають пустелі, а також з-за загального браку прісноводних ресурсів. Уряд ОАЕ вважає, що дослідження Nanoracks допоможуть отримати країні культури, придатні для вирощування в умовах пустель і посушливого клімату.

Перші живі організми з Центру космічного землеробства StarLab передбачається відправити на МКС в кінці 2021 року. Nanoracks намір облаштувати невелику теплицю в розробленому нею шлюзовому модулі Bishop, який в грудні 2020 року було приєднано до МКС. А протягом найближчих п’яти років компанія збирається запустити автономну теплицю на базі окремого штучного супутника. Роботизовані системи для обслуговування подібних космічних теплиць також створять в StarLab.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button