Людина

Формула жіночої краси

Товсті і стрункі, з довгими ногами і коротуни, – всі вони різні. А якщо додати до цього різні форми обличчя, то спектр можливих фігур і обличь стане просто величезним. І всі вони комусь видаються красунями і красенями. Коли наступали війни, голод і хвороби – красивими вважалися пишнотілі жінки, приходило благоденство і відносний достаток їжі – і чоловіки віддавали перевагу худорлявим жінкам. Що стосується чоловіка, то зараз жінка швидше зверне увагу на розмір гаманця або розуму, ніж на його торс і плечі. А тисячі років тому фаворитами були чоловіки, здатні не стільки заспівати пісню під балконом коханої, скільки програти траурний марш м’ясистій здобичі. Чи можливо відшукати формулу універсальної краси всіх часів і народів?

Формула жіночої краси

Намагаючись відповісти на це питання, американські вчені пред’являли людям малюнки 40 різних частин тіла. Ці зображення були зроблені в трьох видах – в першому випадку це були форми, властиві швидше первіснообщинним людям, у другому – ті, що ми бачимо у сучасної людини, і в третьому випадку – проміжні форми. Виявилося, що люди різних рас і культур, які проживають в різних географічних регіонах, найбільш високо оцінювали риси сучасної людини. В інших експериментах фотографії визнаних красунь (з точки зору Західної культури) показували жителям інших країн і виявили, що і у них вони користуються успіхом. Більше того, в самих різних країнах з великим задоволенням і довше розглядали фотографії красивих людей, неважливо до якої раси вони належали.

Виходить, що, незважаючи на відмінності культур і часів, існують якісь стандарти краси, визнані всіма. І людина не була б людиною, якби вона не спробувала зрозуміти, звідки вони взялися і що вони з себе представляють. Найлегше було знайти відповідь на перше питання. Вся справа в еволюційній доцільності – такої думки дотримуються майже 100 % дослідників. Привабливим і красивим є те, що свідчать про властивості, що дають якусь перевагу. Ну а що може бути більш вигідним в природі, ніж успішне продовження роду? Звідси висновок – красиві і привабливі ті жінки, які здорові і можуть частіше і легше народжувати. З досить широкими стегнами і великими грудьми. Виглядає не дуже романтично, чи не так? І все ж, схоже, це так.

Американський вчений Девердра Сінх з Техаського університету з’ясувала, що найбільш привабливими є жіночі фігури, у яких об’єм талії розділений на об’єм стегон і становить 0.70-0.75. Пізніше ці дані були повторені вченими ще не раз, виявилося, що серед переможниць конкурсів краси переважна більшість потрапляє в цей діапазон незалежно від інших особливостей фігури та обличчя. Справа в тому, що співвідношення 0.7-0.75 відображає розподіл жиру по тілу і ширину стегон, найбільш сприятливі для дітонародження. А от у жінок з більшими величинами, як з’ясувалося, частіше спостерігаються гіпертонія, інсульти і діабет, народжують вони з великим труднощами.

Іншими кандидатом на універсальну ознаку краси є симетрія рис фігури та обличчя. Десятки, якщо не сотні досліджень, знову і знову показують, що чим симметричніше тіло і обличчя, тим більш красивими вони виглядають в очах людей. Причина в тому, що симетрія форми тіла безпосередньо залежить від синхронної активності ґенів, що визначають розвиток людини. Якщо ці ґени «успішно» працюють незважаючи на всі несприятливі впливи навколишнього середовища, значить, і весь ґеном людини можна назвати «хорошим», і навпаки. Схоже, що ця закономірність універсальна – принаймні, у тваринному світі вона також простежується – наприклад, птахи вибирають собі партнерів з більш симетричним розташуванням пір’я в хвості, а у особин з симетричними формами виявляється більш сильна імунна система. Тому і груди у жінки повинні бути симетричні її фігурі. А якщо треба щось підправить – додаткову красу створять бюстгальтери від http://chertovka.com.ua/byustgaltery/, що здатні підкреслити всю жіночу чарівність.

Оцінювати привабливість людського обличчя або фігури за допомогою формул, як ви зрозуміли, цілком можливо. Але малювати їх перед пластичними хірургами навряд чи доцільно – адже насправді краса зовсім не обмежується зоровим образом. Не варто забувати, що в сприйнятті не менш важливу роль відіграють нюх (статеві феромони) або слух (наприклад, красивий, багатий тембрами голос). І, звичайно ж, розум.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button