Людина

У віці семи років у дитини починають стиратися найранніші спогади

Цей феномен відомий як дитяча амнезія, розповідає Business Standard. Хоча діти використовують спогади для освоєння нової інформації, лише мала кількість дорослих може пригадати, що з ними було до трьох років.

deti-pomnyat-sebya-s-rannego-detstva-potom-zabyvayut_resized

Співробітники Університету Еморі опитували 83 дітей з трьох років, цікавлячись подіями з їх життя. Далі дітей просили згадати про ці події в 5, 6, 7, 8 і 9 років. Так і було отримано перший експериментальний доказ дитячої амнезії. У свою чергу, дослідження дорослих свідчать про те, що найраніші спогади відносяться до віку трьох років.

Коли в рамках дослідження батьки брали участь в опитуванні і слідували за ходом думки дитини, цікавлячись подіями з минулого, їм вдавалося витягти з пам’яті трирічних дітей більше подробиць. У 5-7 років дитина могла згадати 63-72 % з подій, що відбулися з ним, а в 8-9 років – тільки 35 %.

Говорячи про причини дитячої амнезії, вчені розходяться в думках. Отже, маленькі діти користуються спогадами для освоєння мови і розуміння навколишнього світу. У них поки немає складної нейронної архітектури, необхідної для формування й утримання складніших форм спогадів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button