Всесвіт

Формування планети вивчили за допомогою потоку газу в диску, що оточує зірку

Дослідники використовували новий метод для пошуку та вивчення екзопланет.

Астрофізики з Університету Монаша підтвердили існування молодої планети, прихованої в надрах протопланетного диска, за допомогою аналізу потоку газів. Цей метод можна використовувати для вивчення планет на ранніх стадіях формування.

Вчені використовували дані спостережень за протопланетним диском, що оточує зірку Elias 2-24, в радіодіапазоні за допомогою Атакамської великої решітки міліметрового діапазону (ALMA) і у видимому і ближньому інфрачервоному діапазоні за допомогою Дуже великого телескопа (Very Large Telescope, VLT). Попередні дослідження показали, що в цій системі може бути екзопланета.

У своїй роботі астрофізики звернули увагу на викиди і зміни напрямку чадного газу в місці, яке відповідає планеті-кандидату. Моделювання показало, що такий вплив відповідає наявності великої планети, яка і викликає локальне збурення потоку в протопланетному диску.

Аналіз спостережень за протопланетним диском, планетою-кандидатом і викидом чадного газу. Зображення: Christophe Pinte et al., arXiv

Аналіз поведінки газу дозволив приблизно оцінити масу планети: дослідники вважають, що вона повинна бути як мінімум удвічі важче Юпітера. Автори роботи відзначають, що за допомогою цього методу можна вивчати екзопланети всередині протопланетного диска на ранніх стадіях формування.

Існує дві гіпотези того, як формуються планети. Це може бути планета з низькою температурою поверхні через поступове нарощування ядра або значно гарячіша через швидкий колапс газу. Подальші спостереження за системою Elias 2-24 допоможуть підтвердити одну з цих гіпотез.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button