Земля

Змії не тільки відчувають вібрації, але і чують звуки (відео)

Дослідження спростовує популярне помилкове уявлення про те, що змії не мають слуху.

Image by Foto-Rabe from Pixabay

Серпентологи з Університету Квінсленду досліджували вплив звуків різної частоти на змій. Аналіз, проведений у звуконепроникній кімнаті, показав, що ці холоднокровні тварини чують акустичні хвилі, що поширюються в повітрі.

Відсутність у змій зовнішніх вух призводить людей до помилкового припущення, що ці тварини не можуть чути, а орієнтуються, вловлюючи шкірою вібрації землі, пояснюють автори роботи. Щоб спростувати цю помилку, вони помістили 19 різних змій з п’яти сімей у звуконепроникну кімнату.

Усередині приміщення включали три звуки з різною частотою, підібрані так, щоб тільки одна з них викликала коливання поверхні. Перший звук був в діапазоні від 0 до 150 Гц, і при його включенні акселерометр фіксував коливання поверхні. Два інших були обрані в діапазонах від 150 до 300 Гц і від 300 до 450 Гц і не викликали коливань «грунту».

Реакція змій на різні звуки. Відео: Chris Hay and Dr Christina Zdenek

Дослідження показало, що змії у всіх випадках реагують на звук. При цьому сама реакція відрізняється в залежності від виду. З усіх відібраних змій тільки чорноголові пітони (Aspidites) почали рухатися в напрямку джерела звуку. Інші види – тайпани (Oxyuranus, коричневі змії (Pseudonaja) і особливо смертельні змії (Acanthophis), навпаки, намагалися віддалитися від нього.

Дослідники вважають, що різна поведінка є результатом еволюційного розвитку. Чорноголові пітони – це великі нічні змії, у яких менше хижаків, ніж у менших видів, тому вони можуть «ризикувати» і повзати на звук. Тайпани, навпаки, вразливі перед іншими хижаками, тому вони воліють ховатися або готуватися до оборони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button