Всесвіт

Китайський марсохід “заглянув” під поверхню Марса (фото)

Дослідники опублікували результати аналізу за допомогою радара геологічних структур, прихованих під поверхнею Червоної планети.

Китайські вчені представили результати дослідження підземних геологічних утворень рівнини Утопія на Марсі. Дані зібрав радар, встановлений на марсоході «Чжужун». Дослідження показує, що на глибині до 5 м під поверхнею ховаються сліди ударних кратерів, а на глибині до 80 м — сліди відкладень, що сформувалися в результаті повеней.

Георадар марсохода досліджує будову внутрішніх геологічних утворень, посилаючи в землю електромагнітні імпульси. Вони відбиваються назад від будь-яких підземних структур, над якими проходить марсохід. “Чжужун” сканує реголіт на двох частотах: більш низькі хвилі досягають глибини до 80 м, але не відрізняються деталізацією, більш високі — показують подробиці внутрішньої будови, але проникають тільки на 4-5 м вниз.

Карта руху, фотографії та радіолокаційні дані, отримані марсоходом. Зображення: Chinese National Science Administration

На деталізованих “знімках” дослідники побачили в марсіанському грунті кілька вигнутих і похилих підземних структур. Вони вважають, що це ударні кратери, поховані під шаром наносного піску. На цій глибині не видно ніяких слідів води або льоду.

На більшій глибині радар показав осадові породи, які, як вважають вчені, сформувалися під впливом водних потоків. При цьому на цій глибині також немає ніяких ознак того, що рідка вода або лід збереглися на планеті досі. При цьому дослідники не виключають, що водні шари можуть проходити на більшій глибині.

Дослідники також відзначають, що порівняння даних, зібраних на Марсі і раніше на Місяці, показують істотні відмінності у внутрішній будові верхніх порід. На відміну від Червоної планети верхня структура реголіту на природному супутнику Землі не приховує ударних кратерів. Це, як вважають вчені, пов’язано з відсутністю на Місяці атмосфери, яка сприяла б виникненню бур і переміщенню пилу.

Вчені вважають, що подальший аналіз поверхні Марса допоможе більше дізнатися про геологічне минуле планети, колишні кліматичні умови і про те, що сталося з водою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button