Земля

Формування гігантських торнадо в США зняли з супутника (відео)

Геостаціонарний метеорологічний супутник GOES-16 зафіксував процес виникнення торнадо в супер-‘ячейці, яка тільки формується над штатом Алабама. На опублікованому відео можна спостерігати бурхливі блискавки в колосальних завихреннях хмар, під якими виникає велетенський смерч.

Колосальний торнадо перетинає хайвей I-65 біля міста Калера в штаті Алабама, зйомка з дрона / © The Weather Channel

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) опублікувало в своєму Twitter – акаунте, присвячених знімках із супутників, короткий ролик. Відео тривалістю 16 секунд являє собою таймлапс з безлічі кадрів, знятих апаратом GOES-East (GOES-16) у четвер, 25 березня. Цей день ознаменувався серією катастрофічних подій відразу у двох штатах – Алабама і Джорджія. На них обрушилася серія торнадо, що завдала сильні руйнування і забрала життя шести осіб.

Як пише видання The New Yourk Times, одне торнадо пройшло шлях довжиною близько 160 кілометрів, перш ніж стихло. Руйнівні смерчі супроводжувалися градом і зливою з грозою. На усунення наслідків знадобилося кілька днів, найсильніше постраждало місто Ньюнан в Джорджії з населенням 35 000 осіб.

На опублікованому NOAA відео велике торнадо формується по центру кадру і потім рухається в лівий верхній кут. Оскільки в такому масштабі навіть якби землю не закривали хмари, зорієнтуватися на місцевості важко, на зображенні відзначені межі штатів (бліді білі лінії, чітко видимі в кінці ролика). По центру – Алабама, зліва – Міссісіпі, праворуч – Джорджія, зверху – Теннессі.

Смерчі для цих штатів – не рідкісне явище, але все ж вони не входять в так звану Алею торнадо. Цим неофіційним терміном називають регіон, що включає північ Техасу, Оклахоми, Канзас, Небраску, схід Південної Дакоти і схід Колорадо. Можливо, саме через статистично меншу ймовірність торнадо, на цей раз в Алабамі і Джорджії стихія завдала порівняно великої шкоди. Річ у тім, що в цих штатах немає обов’язкових вимог до підвищеної міцності будівель на випадок смерчу, як в Алеї торнадо.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button