Земля

Мільйони африканських жінок перебувають у «водяному рабстві»

В журналі Plos One з’явилася стаття, опублікована американськими вченими. У ній говориться, що приблизно 17 млн жінок на африканському континенті знаходяться в так званому «водяному рабстві». Саме слабкій статі відводиться важка робота по доставці води в посушливих регіонах материка, експертів даний факт дуже стурбував.

Фахівцям поки неясно, чому такою важкою працею займаються саме жінки та дівчата. Вчені припускають, що в Африці дана робота вважається низькосортною, яку краще скинути на представниць прекрасної статі.

Хоча дане явище спостерігається не у всіх регіонах чорного континенту. Наприклад, у Лівії, співвідношення жінок і чоловіків, які займаються доставкою води приблизно рівне — 50 на 50. А ось в країнах Гвінейської затоки ситуація більш плачевна, у державі Кот-Д’ивуар серед усіх переносників води 90% — жінки. Даний факт повинен звернути увагу всіх фахівців, що займаються пошуками шляхів по забезпеченню водою країн третього світу.

Вчені дуже занепокоєні, адже така праця вкрай шкідлива для організму, а тим більше — жіночого. Їм доводиться переносити великі об’єми води на довгі дистанції, це згубно позначається на здоров’ї. Можуть виникнути проблеми зі спиною, захворювання кісток і може з’явитися артрит.

Крім того, чимала частка подібної роботи випадає і на африканських дітей, причому більшою мірою також на дівчаток. Багато з них займаються перенесенням води, замість того, щоб відвідувати школу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button