Фото

Фото астероїда Паллада, який виглядає як м’ячик для гольфу

Вчені з Массачусетського технологічного інституту отримали знімки астероїда Паллада, що нагадує своєю формою м’ячик для гольфу. Про це пишуть на сайті інституту.

Кратери, якими поцяткована поверхня астероїда Паллада, відкритого ще в 1802 році, і дали йому прізвисько «м’ячика для гольфу». Паллада є третім за величиною об’єктом у поясі астероїдів і становить за розмірами приблизно одну сьому від Місяця. Протягом століть астрономи помічали, що астероїд обертається за значно нахиленою орбітою у порівнянні з більшістю об’єктів у поясі астероїдів. Причина його нахилу залишається загадкою.

В статті дослідників з MIT вперше опубліковані докладні зображення Паллади, в тому числі і його сильно комірчасту поверхню.

Дослідники підозрюють, що така поверхня Паллади є результатом перекошеної орбіти астероїда: у той час як більшість об’єктів у поясі астероїдів рухаються приблизно за однією і тією ж еліптичною траєкторією навколо Сонця, так само, як машини на гоночній трасі, орбіта Паллади така, що він щоразу повинен пробиватися крізь пояс інших астероїдів під певним кутом. Будь-які зіткнення, які Паллада відчуває на своєму шляху, приблизно в чотири рази більш руйнівні, ніж зіткнення між двома астероїдами на одній орбіті.

«Орбіта Паллади передбачає дуже високошвидкісні удари», — розповідає Мікаель Марссет, постдок в Департаменті наук про Землю, атмосфері і планетах Массачусетського технологічного інституту. «З цих зображень ми можемо тепер сказати, що Паллада — це найбільш кратерований об’єкт, який ми знаємо в поясі астероїдів».

Зображення Паллади були отримані за допомогою інструменту SPHERE на дуже великому телескопі (VLT) Європейської південної обсерваторії, який являє собою масив з чотирьох телескопів, кожен з яких обладнаний 8-метровим дзеркалом. Обсерваторія розташована в горах в Чилі.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть