Екологія

Екологи: Озон щорічно вбиває понад десятка тисяч людей

Чим шкідлий озон

Британські вчені з дослідницького центру в Лондоні тривалий час вивчали вплив озону в атмосфері на стан здоров’я жителів 400 мегаполісів у всьому світі. В результаті дослідження екологи зробили висновок, що від надлишку O3 щорічно помирає понад 13 тисяч осіб.

Экологи: Озон ежегодно убивает более десятка тысяч человек

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомляє, що від різних забруднень повітря кожен рік загальна кількість населення Землі скорочується на сім мільйонів. Експерти додають, що і без того величезна цифра є лише офіційним показником, однак справжнє число набагато більше. Крім того, в статистику ВООЗ не входять дані про загибель тварин і зникнення цілих видів живих організмів.

Озон – це триатомний газ, який здатний руйнувати захисний шар атмосфери, водночас захищає нас від агресивного ультрафіолету. У вразливих місцях стратосфери утворюються так звані «озонові дірки», які під впливом інтенсивних променів і підвищеної концентрації O3 утворюють токсичні хмари. Газові скупчення подібно аерозолю поширюють отруйні і забруднювальні речовини над поверхнею Землі. Представники ВООЗ впевнені, що всіх трагічних наслідків можна було б уникнути, якби державні влади великих міст світу дотримувалися встановлених норм концентрації озону і вживали необхідних заходів.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть