Фото

Фото: найвищі хмари в атмосфері Землі

Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору США опублікувало «листівку з краю космосу», на якій показані мезосферні хмари.

Фото: самые высокие облака в атмосфере Земли

NASA опублікувало фотографію з найвищими хмарами у земній атмосфері. Як пояснюється в описі до посту в офіційному instagram-акаунті космічного агентства, на знімку зображені сріблясті електричні хмари, також відомі як мезосферні. Вони формуються в мезосфері на висоті приблизно 70-85 кілометрів, і видно виключно у той момент, коли Сонце знаходиться нижче горизонту Землі (на висоті 6-16 градусів) і підсвічує їх.

Фотографія цього досить рідкісного атмосферного явища, яке з землі найчастіше спостерігається в найкоротші ночі у високих широтах, була зроблена з борту Міжнародної космічної станції, коли та перебувала на висоті 433 кілометрів над південною частиною Тихого океану.

«Сріблясті, нічні хмари, що світяться — найвищі в атмосфері Землі», — йдеться у підписі до світлини.

Для утворення таких хмар необхідні достатні обсяги водяної пари, низька температура і дрібні частки пилу, в тому числі метеоритний пил. Водяна пара, яка осідає на них, перетворюється в лід, який і розсіює сонячне світло, надаючи світінням сріблясто-електричний відтінок.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button