Фото

Супутники Сатурна у формі равіолі допомогли пояснити походження кілець планети

Зроблені зондом Cassini в останні дні своєї місії фотографії допомогли астрономам зрозуміти, що супутнику Сатурна і його кільця, ймовірно, утворилися в результаті зіткнення газового гіганта з іншим космічним тілом. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Science.

Cassini пролетів уздовж кілець Сатурна в період з грудня 2016 року по квітень 2017 року — перед тим, як у вересні 2017 року згоріти в атмосфері газового гіганта. В результаті апарат зробив фотографії 60 місяців планети, деякі з яких мали дуже дивні форму і колір.

Дослідники, проаналізувавши знімки зонда, зосередилися на вивченні п’яти супутників — Пан, Дафніс, Атлас, Пандора і Епіметей. Ці місяці, ширина яких не перевищує 20 км, мають дивну плескату форму, що нагадує равіолі.

Аналіз показав, що супутники виникли в результаті складного багатоступеневого процесу, в якому об’єкти утворилися із застиглого кільцевого матеріалу. Сильні приливні тиски і повільне накопичення кільцевих частинок викликали утворення борозенок і гребенів на їх поверхні. Виходячи з цих спостережень вчені припустили, що місяць і кільцева система планети утворилися в результаті одного потужного удару.

Місяця — це гігантські уламки, що залишилися від удару. Їх екватор складається з частинок кілець і продовжують зростати. Те, як супутники відловлюють частинки на своєму шляху, є прикладом того, як планети утворюються з більш дрібних частинок.

Раніше астрономи з Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА виявили нові, раніше невідомі пилові кільця у внутрішній Сонячній системі. Імовірно, вони знаходяться на орбіті Венери і Меркурія.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»