Людина

Психологи назвали найбільш часті причини сварок у молодят

Опитування більш ніж сотні молодих пар дозволило виділити шість тем, які викликають суперечки частіше за все, — починаючи з браку уваги.

Психологи назвали самые частые причины ссор у молодоженов

Американські психологи заявили, що їм вдалося скласти перший надійний огляд питань і тем, які викликають суперечки у людей, що недавно вступили в шлюб.

«Розуміння головних причин незгод у відносинах, — каже Гільєрме Лопес (Guilherme Lopes) з Оклендського університету, — допоможе парам пом’якшити спірні моменти, попередивши можливі конфліктні ситуації».

Стаття Лопеса і його колег опублікована в журналі Personality and Individual Differences.

Для початку вчені запропонували студентам назвати теми, які, на їхню думку, можуть викликати суперечки і сварки між молодятами. Із сотень пропозицій було відібрано близько 80 варіантів. Потім проводилися детальні опитування 107 пар добровольців, які, крім іншого, повинні були вибирати предмет, про який вони сперечалися протягом останнього року, і описати, як часто це відбувалося.

Відібравши 30 питань, які добровольці виділяли особливо часто, психологи розділили їх на шість груп — шість ключових тем, особливо «популярних» у сперечальників-молодят. На вершині цього списку опинилися звинувачення в нестачі уваги з боку другої половини. Слідом йшли різні проблеми й непорозуміння в сексуальному житті, сімейних і особистих фінансах, в питаннях контролю («хто головний»), а також домашніх справ.

На основі цих даних Гільєрме Лопес і його колеги навіть підготували стандартизований опитувальник Reasons for Disagreement in Romantic Relationships Scale; ним можуть користуватися як фахівці-психологи, так і самі молоді пари, які намагаються розібратися у своїх стосунках.

Варто зауважити, що доречність використання такого тесту де-небудь за межами групи, вивченої авторами, викликає великі сумніви. Опитані молодята належали до вузької групи молодих жителів північної частини США — з відповідними обставинами й культурними традиціями. У пар де-небудь в Японії теми для суперечок можуть виявитися зовсім іншими.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button