Поради

“Фуразолідон”: відгуки, інструкція по застосуванню, ціна, аналоги

Як і від чого слід використовувати препарат «Фуразолідон»? Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги цього ліки будуть описані нижче. Також ми розповімо вам про те, які компоненти входять до складу даного медикаменту, в якому вигляді він виробляється, чи можна його давати дітям та інше.

Склад, упаковка, форма

Що входить до складу даного засобу «Фуразолідон»? Відгуки лікарів свідчать, що активною речовиною цього ліки є фуразолідон. Препарат можна придбати у вигляді таблеток, які поміщені в контурні чарункові упаковки та картонні пачки відповідно (можуть продаватися в паперових блістерах).

Фармакологічні особливості ліки

Що являє собою ліки «Фуразолідон»? Інструкція по застосуванню, ціна, відгуки, аналоги препарату представлені в матеріалах цієї статті. Згідно із зазначеними відомостями, можна зробити висновок про те, що цей засіб є противопротозойним і протимікробним. Воно володіє бактеріостатичним ефектом по відношенню до безлічі різних мікробів.

Принцип дії ліків полягає в порушенні активності ферментних систем деяких бактерій. Препарат високоефективний відносно грамнегативних паличок, грампозитивних коків і найпростіших.

Серед збудників кишкових інфекцій до цих ліків найбільш чутливі збудники черевного тифу, дизентерії і паратифів. При цьому їх стійкість розвивається дуже повільно.

Фармакокінетичні показники

Якими фармакокінетичними властивостями володіє медикамент «Фуразолідон»? Відгуки спеціалістів вказують на те, що при пероральному прийомі препарату він досить повільно всмоктується і інактивується в кишковому тракті.

Лише 5 % лікарського засобу виводиться з організму хворого разом з сечею (у вигляді метаболітів або у незміненому вигляді). При цьому препарат може забарвлювати сечу в коричневий колір.

Показання до застосування

При яких захворюваннях може бути призначений медикамент «Фуразолідон»? Інструкція, відгуки фахівців вказують на наступні показання до застосування:

  • дизентерія;
  • харчова токсикоінфекція;
  • паратифи;
  • лямбліоз.

Призначати препарат при таких захворюваннях повинен тільки лікар. При цьому лікар зобов’язаний спиратися на результати медичних аналізів і загальний стан хворого.

Протипоказання до застосування

Про які протипоказання слід знати пацієнту, перш ніж використовувати лікарський засіб «Фуразолідон»? Інструкція із застосування, відгуки лікарів особливо виділяють такі заборони:

  • хронічна ниркова недостатність у термінальній стадії;
  • період виношування дитини;
  • дефіцит глюкозо-6-дегідрогенази;
  • час лактація;
  • підвищена чутливість людини до групи нітрофуранів;
  • малюки до 1-ого року.

Препарат «Фуразолідон»: інструкція по застосуванню

Ціна, відгуки пацієнтів про цей медикамент будуть описані в самому кінці статті. Що стосується цього розділу, то в ньому ми докладно опишемо способи прийому ліків і його дозування.

Таблетки «Фуразолідон» призначають пацієнтам тільки всередину. Для терапії таких захворювань, як дизентерія, паратиф та харчові токсикоінфекції, дорослим людям призначають по 0,1-0,15 г препарату після їжі чотири рази на добу. Приймати медикамент рекомендується протягом 6-10 днів. Тривалість лікування залежить від тяжкості та характеру патологічних процесів.

В аналогічних дозах розглянуте ліки можна приймати циклами. Наприклад, по 3-6 днів з інтервалами 3-4 доби.

Слід особливо відзначити, що препарат «Фуразолідон» вкрай не рекомендується використовувати довше 10 днів.

При лікуванні такого захворювання, як лямбліоз, дорослим людям призначають по 0,1 г ліки чотири рази на день. Дітям з тим же діагнозом препарат дають у залежності від маси тіла (10 мг/кг на добу). При цьому денну дозу обов’язково поділяють на 3-4 прийоми.

Максимальна кількість препарату на день для дорослих людей становить 0,8 м, а разова – 0,2 р.

Побічні реакції

Які небажані наслідки може викликати медикамент «Фуразолідон»? Відгуки спеціалістів вказують на те, що даний препарат нерідко стає причиною появи блювання, зменшення апетиту і нудоти. Також в окремих випадках на тлі прийому цих ліків у хворого може розвинутися алергія.

З метою зменшення появи та інтенсивність побічних ефектів прийом «Фуразолідону» рекомендується вживати перед їжею, запиваючи досить великою кількістю теплої води. Якщо необхідно, то дозування засобу зменшують, а хворому призначають антигістамінні препарати та вітаміни групи В.

При яскраво виражених побічних реакціях слід повністю припинити прийом препарату.

Лікарська взаємодія

Дозволяється одночасно з іншими препаратами приймати «Фуразолідон»? Відгуки лікарів говорять про те, що цей засіб є інгібітором моноаміноксидази. Тому при його застосуванні слід обов’язково дотримуватися такі ж заходи обережності, що при використанні інших інгібіторів моноаміноксидази.

Не можна не відзначити і те, що тетрацикліни та аміноглікозиди помітно посилюють протимікробні властивості медикаменту «Фуразолідон». Також він сенсибілізує організм людини до етанолу. Крім того, даний препарат здатний збільшувати пригнічення кровотворення на тлі спільного прийому «Ристоміцина» і «Хлорамфеніколу».

Особливі вказівки

Що необхідно знати про препарат «Фуразолідон»? Дітям (відгуки про ліки носять більш позитивний характер, ніж негативний) і дорослим людям такий медикамент призначають в обмеженій кількості і з особливою обережністю при захворюваннях нервової системи та хронічної ниркової недостатності.

З метою профілактики невритів, особливо при тривалому прийомі ліків, його необхідно поєднувати разом з вітамінами групи B.

Згідно фахівцям, таблетки «Фурозолідон» володіють здатністю сенсибілізувати організм до дії алкоголю. Тому такий засіб нерідко використовують для лікування хронічного алкоголізму. Особливо часто його призначають при неефективності інших ліків або наявності протипоказань до їх використання.

Перед прийомом препарату, необхідно враховувати, що він являє собою інгібітор МАО. У зв’язку з цим пацієнтами повинні дотримуватися всі ті ж заходи безпеки, що при використанні аналогічних засобів.

Лікарський засіб «Фуразолідон»: ціна, відгуки, аналоги

Існує безліч ліків, які впливають на організм людини тіє ж дію, що і «Фуразолідон». До таких препаратів можна віднести наступні засоби: «Бефунгін», «Неграм», «Файнер», «Гепар Композитум», «Бі-тол», «Конфизим», «Норбактин», «Віс-Нол».

Представлені аналоги протимікробного ліку можуть бути як дорожче досліджуваного препарату, так і дешевше. При цьому слід зазначити, що самі таблетки «Фуразолідон» мають порівняно невисоку вартість. Так, 50 мг препарату в кількості 10 штук можна придбати всього лише за 20-30 грн. Погодьтеся, така ціна цілком прийнятна і доступна для багатьох пацієнтів.

Що стосується відгуків, то більшість людей говорять про препарат «Фуразолідон» виключно з позитивної сторони. За твердженням пацієнтів, такий засіб проявляє себе високоефективно по відношенню до багатьох бактерій і мікробів. Однак для кращого терапевтичного результату лікарі рекомендують приймати його в комплексі з іншими медикаментами. Для цього необхідно звернутися до лікаря і пройти медичне обстеження.

Що стосується негативних відгуків, то в більшості випадків вони пов’язані з проявом побічних ефектів. Про те, як знизити ймовірність їх виникнення, було докладно описано в розділі «побічні реакції».

Натхнення: www.syl.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button