Головна / Фото / Gaia виявив кілька нових астероїдів

Gaia виявив кілька нових астероїдів

Основне призначення космічного телескопа Gaia полягає у створенні докладної карти розподілу зірок нашої Галактики. У рамках своєї місії апарат повинен визначити положення, напрямок руху і спектральний клас близько мільярда світил Чумацького шляху.

Але це далеко не єдине завдання телескопа. Дані Gaia використовуються і для пошуку екзопланет і вивчення об’єктів далекого космосу. Телескоп також може виявляти тіла, що входять до складу нашої Сонячної системи. У переважній більшості випадків мова йде про вже відомі астероїди і комети, які випадково потрапили в поле зору Gaia. Але час від часу, телескоп знаходить нові об’єкти.

У грудні 2018 року Gaia виявив три астероїди, які раніше ніколи не спостерігалися. Всі три тіла входять до складу Головного поясу і рухаються по орбітах, стан яких перевищує 15°. На даний момент нам відомо не так і багато про цю популяцію астероїдів. Як правило, більшість оглядів неба зосереджені на площині екліптики. В результаті астрономи часто упускають об’єкти з аномальним станом орбіт.

Gaia обнаружил несколько новых астероидов
Червоний і помаранчевий — об’єкти Головного поясу. Темно-червоний — троянські астероїди Юпітера. Сірий — три нових астероїди, знайдених Gaia в грудні 2018 року

Перевага Gaia полягає в тому, що телескоп сканує небо. А значить, в майбутньому аналіз зібраних апаратом даних призведе до відкриття ще ряду подібних тіл в Сонячній системі.