Людина

Чому пияцтво викликає нездорову тягу до їжі

Нове дослідження може пояснити, чому ніч запою часто викликає у людей непереборну тягу до їжі. Команда дослідників з Медичного коледжу Університету штату Пенсильванія виявила, що потяг до нездорової їжі та алкоголю контролюються однією і тією ж самою частиною мозку.

“Ожиріння та алкоголізм, два з найбільш поширених хронічних розладів у Сполучених Штатах, можуть бути поведінково пов’язані”, – написали дослідники.

Теорія узгоджується з попередніми дослідженнями, які виявили, що споживання алкоголю впливає на ті ж ділянки мозку, які контролюють переїдання. Справжнє дослідження було зосереджено на моделях харчування та споживання алкоголю трьох груп дорослих мишей (самців).

Одна група мишей мала необмежений доступ до жирної їжі і обмежений доступ до напою, що містить воду, змішану з алкоголем, в той час як друга група мала нормальну їжу для гризунів і водночас обмежений доступ до алкогольного напою. Третя тестова група мишей отримала “дієту запою” з обмеженим доступом як до жирної дієти, так і до алкогольного напою.

Співвідношення алкоголю і питної води протягом восьми тижнів збільшувався з 10 до 20 відсотків. Миші також мали необмежений доступ до питної води на протязі всього експерименту.

Група дієти випивки набула і втратила вагу засновану на їх циклах їжі. Ці миші також випили спирту більше ніж води, показуючи ясну перевагу до спирту. Обидві інші групи пили менше алкоголю.

На думку дослідників, отримані дані свідчать про те, що обмеження доступу до продуктів з високим вмістом жиру сприяє випивка, як моделі харчування, які згодом активують мозок налаштовуючи його на алкоголь.

“Враховуючи зростальні в останні роки показники алкоголізму і загального ожиріння в США, ми вважаємо, що ця нова модель поведінки встановлена за допомогою експериментів на мишах буде мати вирішальне значення в найближчому майбутньому”, – сказав провідний автор дослідження Кейтлін Кокер.

Дослідження було представлено на щорічній зустрічі Американського фізіологічного товариства “Експериментальна біологія-2019”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button